Jedenáct branek BLACK ANGELS. Rytíři přivezli z Kbel výhru 11:5

16. ledna 2023, Michal Dannhofer

BLACK ANGELS - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:11

Pražské Kbely byly dějištěm dalšího zápasu Livesport Superligy v podání vítkovických Rytířů. Ti nakonec uspěli a poté, co dvě třetiny dominovali utkání s pražským celkem, si odvezli výhru 11:5. Nepříjemným zraněním ji ale vykoupil Šimon Hatala, který přišel při nešťastném zásahu soupeře o zub.

První třetina byla ze strany Vítkovic od začátku aktivní, skóre otevřel v desáté minutě Šindler, o minutu později srovnal Doležal. Vedení vrátil Vítkovicím Zubek, následoval gól Sidunova, na který ještě dokázal reagovat Hromada.

Ve druhé třetině se ale utkání rozhodlo. Vítkovice ji totiž vyhrály dílčím skóre 3:0 poté, co se prosadili Besta, Hubálek a Pažák, který od nástupu nového trenérského vedení hraje v útoku.

Třetí část nabídla hned branek, na bodovém rozdělení se ale nic nezměnilo. Vítkovice tak nakonec zvítězily 11:5 a vítězně se naladily na další pražský výjezd, za týden je totiž čeká Tatran Střešovice.

Tomáš Martiník: „Očekávali jsme, že to nebude nic jednoduchého a byl to náročný a těžký zápas. Myslím si, že jsme do zápasu vstoupili poměrně dobře a byli v pohodě, dali jsme nějaké góly. Bohužel jsme také udělali nějaké chybky, tak první třetina nakonec skončila 3:2. Asi jsme rozhodli na začátku druhé třetiny, kde jsme dali dva góly. Bohužel, ve druhé části druhé třetiny začal hrát soupeř aktivněji a tam bych si představoval, že budeme hrát lépe. Třetí třetina už byla taková rozháraná, nebyla úplně kvalitní. Chtěli jsme hrát jinak, ale okolnosti byly jiné. Za týden máme další těžké utkání a jsme rádi, že jsme se připravili vítězstvím.“

branky: 11. Vilém Doležal, 19. Jakub Hromada, 44. Tomáš Straka, 47. Matěj Boček, 53. Matouš Burian - 10. Matyáš Šindler, 14. Adam Zubek, 15. Ondřej Sidunov, 21. Jiří Besta, 23. Jakub Hubálek, 26. Michal Pažák, 44. Jiří Besta, 51. Adam Delong, 51. Matouš Burian, 56. Jan Šebesta, 57. Lukáš Fukala; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 1 + Jakub Boček 4:2; využití: 0:1; diváků: 125; zásahy brankářů: Daniel Körber 17 - Lukáš Souček 9; po třetinách: 2:3, 0:3, 3:5;

Black Angels: Körber - Neklan, Fryš, Obuškevič, Straka, Bauman, Novotný, Štyler, Pícha, Kocourek - Ludvík, Renčín, J. Boček - M. Boček, Burian, Hromada - Bačinský, Hanák, Doležal

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Besta, Vítovec, Hubálek, Šebesta, Kaleta, Jankovský, Hatala - Šindler, R. Gattnar, Delong - Pažák, Zubek, Matejčík - Fukala, Sidunov, M. Gattnar - Palčinský