Palba z úvodu přinesla první bod

27. března 2021, VG

Čtyři minuty před koncem prvního duelu čtvrtfinále museli vítkovičtí Rytíři po vyloučení Adama Chomy a Jiřího Besty do tří. Skórovat však soupeřům z FBC Ostrava ani tak nedovolili a po výhře 7:4 si v sérii hrané na čtyři vítězství připisují první bod.

Ovšem vstup do play off, ten měli Rytíři skvostný - 1. minuta 1:0, 2. minuta 2:0, 3. minuta 3:0. Hosté se gólově probrali až v polovině první části. Rytíři pak soupeři nabídli početní výhodu, hosté ji však nevyužili. Zato Rytíři, když dostali v polovině zápasu šanci hrát přesilovku, nezaváhali a Jakub Hubálek poslal domácí znovu do třígólového vedení. V poslední minutě druhé části přidal pátou vítkovickou branku Lukáš Hájek, ovšem hráči FBC Ostrava stihli kontrovat a 33 sekund před odchodem do kabin snížili na 5:2.
Začátek třetí dvacetiminutovky zvládli lépe opět Rytíři, když se gólově prosadil Adam Delong. Hosté sice ve 43. minutě překonali Lukáše Součka potřetí, ale chvíli poté při hře ve čtyřech proti čtyřem navyšoval na 7:3 Jiří Besta. Týmu FBC Ostrava dala naději v 54. minutě, kdy už hráli v šesti bez gólmana, branka Dominika Eichnera. A když hosté nevyužili ani následné dvojnásobné oslabení Vítkovických, o majitelích prvního bodu v sérii bylo rozhodnuto.
Druhý zápas série se hraje ve Sportovním centru Dubina v neděli od 16.00 hodin.

Branky a nahrávky: 1.Gattnar (Delong), 3.Besta (Šindler), 22.Hájek (Sladký), 31.Hubálek (Matejčík), 40.Hájek (Matejčík), 41.Delong (Šindler), 46.Besta (Šindler) – 10.Lipový (Herblich), 40.Jakubec (Šubert), 43.Jakubec (Gawrónski), 54.Eichner (Malajka). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.Stav série: 1:0.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek – Čonka-Skyba, Choma, Gattnar – Sladký, Sidunov, Šindler – Švajný, Hájek, Bräuer – Delong, Matejčík, Besta – Kaleta.

FBC ČPP Ostrava: Binder – Lipový, Zimmer, Flašar, Burýšek – Gawrónski, Malajka, Soukup – Herblich, Klimscha, Vítovec – Sasyn, Eichner, Jakubec – Šubert, Sládek, Hurta – Kittel, Malina.