Mečboly pro Rytířky. Tatran poráží potřetí a ve středu mohou být v Superfinále

02. dubna 2023, Michal Dannhofer

PSN Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:7

Rytířky mají dva semifinálové mečboly. Rozhodly o tom třetí výhrou v semifinálové sérii, podruhé totiž uspěly v Praze, tentokráte vyhrály 7:4, poté, co si dokázaly poradit s nepříznivým stavem.

Vstup do utkání byl povedený ze strany soupeře, po dvou rychlých brankách vedl 2:0. Vítkovice reagovaly snížením, ale Želízková vrátila Tatranu dvoubrankové vedení. Snížení na 2:3 přišlo ze strany Barbory Huskové.

Ve druhé části Vítkovice obrátily kurs skóre: nejprve vyrovnala Seevaldová, na 4:3 pro Vítkovice pak skórovala Kubečková. Jako důležitý se ukázal neproměněný nájezd Seemannové, který lapila Nikola Příleská.

Ve třetí třetině bylo hodně šancí na obou stranách, nicméně jako první se prosadila Buczek. Vítkovice následně vystřelily dvě branky v power play a Tatran vstřelil jednu branku.

Vítkovice tak zvítězily 7:4 a v sérii vedou 3:1.

Jiří Gurkovský Včerejší výborný řízek a skvělé palačinky, prostě výborná oslava prvního aprílového dne. Dnes přišlo po výborné snídani ochlazení, celkem dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Ve druhé polovině jsme ale za vítězstvím šli, prakticky patřila nám. Uděláme vše proto, abychom ve středu sérii ukončili.

PSN Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:7
branky: 3. Michaela Mechlová, 5. Lucie Vernerová, 10. Lucie Želízková, 59. Kateřina Seemannová - 7. Sára Seevaldová, 14. Barbora Husková, 24. Sára Seevaldová, 35. Michaela Kubečková, 55. Dominika Buczek, 57. Dominika Buczek, 58. Sára Seevaldová; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Kostinek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 158; zásahy brankářů: Monika Šolleová 22 - Nikola Příleská 22; po třetinách: 3:2, 0:2, 1:3

Tatran Střešovice: Šolleová - Panešová, Matějková, Hermannová, Stůjová, Mechlová, Ježdíková, Gocová - Býčková, Kabelková, Vernerová - Seemannová, Želízková, Krýslová - S. Korbelářová, R. Korbelářová, Lovíšková - Bořilová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Willmanová, Planková, Lenfeldová, Staňková, Trošková, Matýsková - Kubečková, Kubalčíková, Ferenčíková - Maroszová, Buczek, Krzywak - Šponiarová, Seevaldová, Husková - Liberdová, Gajdošová