Vítkovice jako první letos porazily Herbadent

23. listopadu 2014, Zuzana Košťálová

Velmi těžké utkání sehrály Vítkovice proti Herbadentu na Jižním Městě. Ženy rytíře Vítka vedly o tři branky, ale o náskok přišly a muselo se tak rozhodovat až v samostatných nájezdech, kde si rozhodující gól připsala Kamila Paloncyová.

Skóre otevíraly již ve třetí minutě Vítkovice, které ustály počáteční tlak soupeřek. Denisa Ratajová se vytočila u levého mantinelu a poslala míček za záda Červové. Herbadent se tlačil do koncovky i nadále, ale Ranochová byla pozorná a bezchybná. Pražský celek své šance neproměňoval, zato vítkovickým ženám stačil opět jeden rychlý protiútok, kdy se do koncovky dostala Petra Mandátová. V čase 9:17 navyšovala již na 3:0 vítkovická Hana Sládečková, která zůstala před Červovou úplně volná.

Herbadent pokračoval ve svém snažení od začátku dalšího dění a své snažení zúročila Barbora Sádková, která ve 25. minutě snížila na 1:3. Jenomže ani ne za třicet sekund vrátila hostujícím hráčkách třígólové vedení Denisa Ferenčíková, jenž se prosadila z hranice velkého brankoviště. Ale ani pražská děvčata nezůstala pozadu. Kolem branky Ranochové se obmotala Eliška Krupnová a zasunula míček do sítě. Následně přišel velký tlak domácích, ale vítkovická brankářka lapila všechny jejich šance a držela tak Vítkovice ve vedení.

Na druhé straně mohla navyšovat Léblová, ale orazítkovala jen horní tyč branky. Kontaktní gól měla na holi Čapková, jenomže ve stoprocentní šanci promáchla míček. Vyrovnání se však Herbadent dočkal v poslední minutě prostřední části, když se z levého křídla po standardní situaci prosadila Eliška Krupnová.

Domácí mohla poslat ve třetí periodě do vedení Sádková, ale orazítkovala jen konstrukci branky. Hra se přelévala ze strany na stranu a tempo hry bylo opravdu vysoké. Ranochová byla hlavní hrdinkou zápasu, když vychytávala jednu šanci Herbadentu za druhou. Ve třetí periodě však žádná branka nepadla a muselo se prodlužovat.

V prodloužení opět čarovala hostující brankářka, která nepustila ani jednu střelu za svá záda. Červová však také nesvolila změnu skóre a muselo se tak rozhodovat až v samostatných nájezdech.

Jediný nájezd proměnila vítkovická Kamila Paloncyová a rozhodla tak o vítězství Vítkovic 5:4.

Branky a nahrávky: 25. Sádková (Steinbachová), 26. Krupnová, 30. Slavíková (Steinbachová), 40. Krupnová (Šteglová) – 3. Ratajová (Ferenčíková), 8. Mandátová (Sládečková), 10. Sládečková (Ratajová), 26. Ferenčíková (Ratajová), rozh. náj. Paloncyová. Rozhodčí: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváci: 135. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 4:4.

Herbadent FK Jižní Město: Červová – Hubáčková, Pilíková, Krupnová, Sádková, Procházková, Ziminaová, Billá, Slavíková, Kubišová, Košturiaková, Čapková, Šteglová, Stará, A. Polívková, Ferencová, B. Polívková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Ranochová – Šupáková, Šrotová, Karkošková, Ferenčíková, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Sládečková, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Laitinen, Hložanková