Rytířky ukázaly velkou týmovou sílu, poradily si se skóre 0:4 a proti Chodovu berou dva body

12. prosince 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky přidaly vítězství číslo 59 do své unikátní série. Nerodilo se ale vůbec lehce, po první třetině prohrávaly Rytířky 0:4, na sebevědomí jim jistě nepřidala ani neproměněná početní výhoda 5 na 3. Se vstupem do druhé třetiny ale přišly velké změny v sestavě, které nakonec započaly jízdu za konečným vítězstvím v prodloužení z hole Dominiky Buczek

Ne, tohle vůbec nebyl dobrý start ze strany hráček, které reprezentují dres s Rytířem Vítkem. Po čtrnácti minutách to bylo 0:4, chodovské hráčky byly zdánlivě všude, Vítkovice do té doby měly jedinou gólovou příležitost, která by mohla mít přívlastek „vyložená.“

V závěru třetiny se nepovedla ani přesilovka 5 na 3, při které navíc unikla Vítkovicím Vanessa Rebeccca Keprtová a jen skvělý zákrok Karasové nechal skóre neměnné.

Do druhé třetiny nastoupily ale jiné Vítkovice. Trenérský štáb sáhl ke stažení hry na dvě formace, které ještě navíc proměnil. Sázka na deset Rytířek se vyplatila, Vítkovice postupně vyrovnaly herní obraz a následně jej naklonily na svou stranu. Prosadily se Maroszová se Seevaldovou, na gól výborně hrající Pláškové z přesilové hry pak ještě do druhé sirény zareagovaly Staňková s Huskovou a rázem to na Praze 11 bylo o jednu branku.

Nastavený herní trend pokračoval také ve třetí třetině, hned po třiceti sekundách srovnala Seevaldová, ve 44. minutě šel Chodov naposledy do vedení, díky šťastné brance Vachovcové. Dvěma góly následně poslala Vítkovice vůbec poprvé do vedení Maroszová, v čase 55:14 vystřelila prodloužení Plášková.

V něm oba týmy nejprve ustály jednu vyloženou šanci na jedné straně, až se pěknou brankou prosadila Dominika Buczek, která tak přidala gól ke svým třem asistencím.

Vítkovice tak dobře odstartovaly náročný týden, ve kterém je čeká také pohárové semifinále s FBC Ostrava a extraligový zápas s Tatranem Střešovice.

Tomáš Martiník: „Začátek utkání jsme vůbec nezachytili, poměrně zvláštně jsme k zápasu přistoupili, dělali jsme chyby v obraně, za které nás soupeř potrestal. První třetina byla o nás, po druhé brance Chodova jsme začali ztrácet hlavu. Naštěstí jsme si o pauze něco řekli, ve druhé třetině se vrátili do utkání a následně už to možná bylo o jednom gólu. Nepřál jsem si takový zápas, trochu jsem se bál, že by to takto mohlo být, ale ne až v takové míře.“

Branky a nahrávky: 1.Chudá (Balková), 3.Trojánková (Lechnerová), 14.Keprtová (TS), 14.Plášková (Prontekerová), 36-Plášková (Chudá), 44.Vachovcová, 56.Plášková - 24.Maroszová (Buczek), 29.Seevaldová (Husková), 37.Staňková (Buczek), 38.Husková (Planková), 41.Seevaldová (Ďuríková), 49.Maroszová (Buczek), 50.Maroszová (Staňková), 63.Buczek (Cholinská). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 102.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV: Christianová - Suchá, Prontekerová, Chudá, Frantíková, Havlíčková, Vachovcová, Plášková, Trojánková, Jirásková, Lechnerová, S. Skalíková, E. Skalíková, A. Polívková, Belicová, Štolbová, Valková a Keprtová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, Horečková, Maroszová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Trošková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Liberdová, Planková, Hyršová a Feiková