Páteční výhra v Jičíně. Rytířky porazily tradičního účastníka soutěže 12:3

21. ledna 2023, Michal Dannhofer

Finance Novák FBK Jičín - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:12

Velmi bohatý florbalový program zažívají v tomto týdnu Rytířky. Ty se po finálovém vítězství v Poháru Českého florbalu vydaly na dvojvýjezd Jičín – Mladá Boleslav. V prvním zápase uspěly: skvělou formu si přivezla formace Dominiky Buczek a zápas skončil vítězstvím Vítkovic 12:3.

Utkání bylo především v první třetině z obou stran hodně ofenzivní. Vítkovice měly převahu a ukazovaly sílu na balónku, což vyjádřily také gólově: postaraly se o to Maroszová s Buczek. Také soupeř byl aktivní a hrozil z rychlých protiútoků, jeho branku vstřelila hrající trenérka Gabriela Žůrková.

Jičín na Vítkovice vyrukoval s taktikou přízemních lobů, kterou z florbalového prostředí známe například od Štěpána Slaného. Ve druhé části tak snížil na rozdíl dvou branek a bylo to 2:4, ovšem poté Vítkovice třemi rychlými góly zápas rozhodly.

Navíc přidaly ještě jeden gól a po čtyřiceti minutách vedly již 8:3.

Ve třetí třetině tempo hry trochu opadlo, Vítkovice navíc daly příležitost náhradnicím, které ale své kolegyně ze základní sestavy dobře zastoupily: třetí třetina šla na konto Rytířek dílčí výhrou 4:0, prosadila se například také Blanka Gajdošová.

Vítkovice tak v Jičíně vyhrály 12:3 a již v sobotu ve 13:00 se představí v Mladé Boleslavi.

branky: 10. Gabriela Žůrková, 23. Kristýna Bachmaierová, 26. Gabriela Žůrková - 6. Dominika Buczek, 9. Vendula Maroszová, 16. Michaela Kubečková, 20. Barbora Husková, 23. Dominika Buczek, 25. Dominika Buczek, 26. Barbora Husková, 27. Michaela Kubečková, 46. Michaela Šponiarová, 55. Denisa Hyršová, 55. Blanka Gajdošová, 57. Michaela Šponiarová; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Alena Vokatá 17 - Karolína Krištofová 13; po třetinách: 1:4, 2:4, 0:4;

FBK Jičín: Vokatá - Kuchařová, Müllerová, Hašková, Syslová - Preisslerová, Žůrková, Bachmaierová - Egrtová, Nosková, Svobodová, Kleinová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Krištofová - Lenfeldová, Trošková, Ferenčíková, Willmannová, Staňková, Smetanová - Matýsková, Husková, Seevaldová - Šponiarová, Hyršová, Krzywak - Buczek, Kubečková, Maroszová - Liberdová, Gajdošová, Kubalčíková