Po nájezdech je stav série vyrovnaný

08. března 2020, VG

Hrůzostrašný začátek druhého zápasu čtvrtfinálové série prožili vítkovičtí Rytíři. Že si Marek Bräuer dal v 6. minutě vlastní gól, to se stát může, jenže už to byla třetí inkasovaná branka... Vítkovičtí rychle prohrávali 0:3, deset sekund před koncem první části navíc inkasovali počtvrté.

Rytíři sice dokázali v hektickém finiši základní hrací doby vyrovnat, ale v prodloužení gól nepadl a na nájezdy byli Panteři z Otrokovic lepší - Vítkovičtí prohráli 4:5 po nájezdech a stav série hrané na čtyři vítězství je po dvou zápasech v Ostravě vyrovnaný 1:1.
"Dostali jsme dostali facku, kterou jsme si zasloužili za náš vstup do zápasu," uznal vítkovický kouč Pavel Brus.
Po desítce nastřílené v prvním střetnutí série Rytíři dlouho nemohli vyzrát na otrokovického brankáře Kevina Majricha. Ten dostal přednost před Radovanem Michajlovičem, který odchytal první duel. Majrich víceméně odolával bezmála celý zápas, připsal si 21 úspěšných zákroků oproti pěti zákrokům Petra Gurkovského v brance domácích. Vítkovickým se podařilo srovnat na 4:4 až dvěma slepenými brankami z 59. minuty. I v prodloužení udržel Majrich neprůstřelnost a v nájezdech ho překonal z pětice exekutorů pouze Lukáš Hájek. A protože z Otrokovických byli při nájezdech úspěšní Michal Nagy a Jakub Haša, mohli se hosté radovat z vyrovnání série.
"Byl to pro nás typický druhý zápas play off. Musíme se ještě zlepšit a víc se soustředit. Chce to zvýšit tempo na naše domácí peklo," vzkázal kouč Panterů Michal Kvapil. "My jsme se alespoň dostali do play off režimu, protože první zápas nás tam nedostal," poznamenal Pavel Brus.

Čtvrtfinálová série bude pokračovat dvěma zápasy v sobotu a v neděli v Otrokovicích.

Branky a nahrávky: 9.Hájek (Hubálek), 42.Hrubý (Jan Šebesta), 59.Řezanina (Rýpar), 59.Hájek (Řezanina) – 1.Hrabal, 5.Gál (Koláčný), 6.Bräuer (vla.), 20.Hrabal (Kvapil), rozhodující nájezd Haša. Rozhodčí: K.Sojka, T.Sojka. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 257.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Gurkovský – Kuczera, Sidunov, Řezanina, Nehera, Děček, Hubálek – Hrubý, Firda, Gattnar – Jan Šebesta, Herblich, Rýpar – Hájek, Bräuer, Delong – Malina, Besta.

PSG PANTHERS OTROKOVICE: Majrich – Szweda, Zimmer, Michal Nagy, Kvapil – Červenka, Jurčík, Hrabal – Koláčný, Gál, Kittel – Hrtús, Pešat, Haša – Pšenčík, Vykopal, Petřík.