Rytířky poprvé úspěšně vyjely do Prahy, Start98 porazily 11:4

03. října 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky mají za sebou úspěšný první výjezd do Prahy. Na Praze 11 porazily Start98 stylově 11:4, ale je třeba říci, že soupeř předvedl poměrně sympatický výkon. Hattrickem se na vítězství podílela útočnice Sára Seevaldová, která byla následně po zásluze vyhlášena za nelepší hráčku zápasu

Start98 se od začátku prezentoval poctivou obranou a bylo vidět, že je připravený například mnohem lépe, než při domácím utkání v minulé sezoně. Přesto se v osmé minutě prosadila Horečková a když Vítkovice ve dvanácté minutě vstřelily hned tři branky, tak se zdálo, že se utkání bude odehrávat po jasné trajektorii.

Pražský tým se ale vzchopil a do první přestávky snížil na rozdíl dvou branek, ačkoliv proti prvnímu zásahu obránkyně Novotná s brankářkou Příleskou poměrně intenzivně protestovaly.

Ve druhé části se ale prosazovaly jenom Vítkovice a fakticky se rozhodlo o osudu zápasu. První branku dala aktivní Feiková, která obecně těžila z práce Buczek, druhou dala Hanzlíková a gólový účet prostřední třetiny uzavřela umístěnou ranou Ďuríková.

Na začátku třetí třetiny se prosadila Hornová, ale naděje na možný obrat utnula dvojice Ferenčíková – Buczek a její dva zásahy.

K zajímavé situaci došlo ve 49. minutě, kdy rozhodčí nejprve uznali branku Startu98, ale po diskusi ji odvolali s tím, že byla dosažena kopem, avšak předtím došlo na straně Vítkovic k postavení v brankovišti, a tedy Startu98 náleží trestné střílení. To Hana Chaloupková neproměnila.

Na další gól se tak čekalo do 58. minuty, kdy se radovala domácí střelkyně Zlatníková. Vítkovice reagovaly dvěma zásahy v poslední minutě, díky jednomu z nich pak Seevaldová dokončila zmíněný hattrick.

Vítkovice tak zvládly první výjezd do Prahy, na který ale plynule naváže druhý, protože příští neděli se Rytířky postaví Tatranu Střešovice.

Tomáš Martiník:<(b> „S výkonem týmu jsem spokojen tak napůl. Vcelku se nám dařila útočná fáze a dostávali jsme se do šancí a byli jsme aktivní. Ačkoliv jsme některé šance neproměnili, tak se dá říct, že naše útočná fáze měla šmrnc. Nicméně dnes jsme příliš nezvládali přechod do obrany a bránění útočných akcí soupeře, v tomto jsme byli laxní. Soupeř nás několikrát gólově potrestal a tvořil nepříjemné situace, takže s tím rozhodně spokojeni nejsme. Utkání ale bylo živé, soupeř tvořil a snažil se hrát až do konce, nakonec zápas vypadal docela fajn.“

Branky a nahrávky: 16.Poláková (Mrázová), 19.Špačková (Zlatníková), 43.Hornová (Mrázová), 58.Zlatníková (Janglová) - 8.Horečková (Staňková), 12.Seevaldová (Husková), 12.Buczek (Staňková), 12.Seevaldová (Planková), 28.Feiková (Buczek), 30.Hanzlíková (Novotná), 38.Ďuríková (Ferenčíková), 43-Ferenčíková (Husková), 45.Buczek (Novotná), 60.Seevaldová (Husková), 60.Hyršová (Hanzlíková). Rozhodčí: Kapr, Tichý. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 27.

FBC Start98 Kunratice: Janglová - Baťková, Poláková, Špačková, Šnajberková, Šlopková, Vejvodová, Škorpová, Chaloupková, Mrázová, Kovaříková, Kutnarová, Pěnkavová, Hornová, Zlatníková, Balejová, Jirková,

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Ďuríková, Horečková, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Pudzisz, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Husková, Planková, Hyršová, Dobešová, Hanzlíková, Feiková.