Poprvé v sezoně s čistým kontem, Rytířky porazily Bulldogs 12:0

23. října 2021, Michal Dannhofer

Až do pátečních pozdních večerních hodin si museli příznivci Rytířek počkat na jejich další zápas. Na Dubinu tentokráte přijel poslední tým tabulky Bulldogs Brno, ale ukázal, že rozhodně má potenciál na zlepšení. První polovinu utkání se mu povedlo poctivě bránit, nicméně Rytířky poté rozjely svůj brankostroj a zastavily se na čísle 12. Čisté konto vychytala Viktorie Karasová, první extraligovou branku vstřelila Blanka Gajdošová.

Rytířky do zápasu nastoupily v roli jednoznačných favoritek a herně to tak také vypadalo, avšak nikoliv z pohledu skóre, ale především tlaku na soupeře. Hrálo se především před brankářkou Dvořáčkovou, která se 36 zásahy na kontě předvedla další spolehlivý výkon, soupeř pak hrozil především z rychlých protiútoků, kterých měl k dispozici poměrně dost.

Ve 12. minutě se prosadila Cholinská, ale byl to na dlouho jediný úspěch Vítkovic. Ty další přišly až po polovině zápasu, kdy brankostroj odstartovala Kubečková, česká reprezentantka si nakonec připsala hattrick.

Ještě do konce druhé třetiny přidaly Vítkovice čtyři branky, přičemž na začátku 39. minuty se prosadila poprvé v Extralize žen Blanka Gajdošová, což je další pozitivní moment s ohledem na to, že se po těžkém zranění vrátila do extraligové sestavy také Jana Trošková.

V poslední části, kterou již Vítkovice ovládly zhruba tak, jak zřejmě chtěly, přidaly Vítkovice šest branek a v utkání tak celkově zvítězily 12:0.

Tomáš Martiník „Zápas to byl takový, jaký jsme si jej udělali. Tudíž v první třetině jsme si ho udělali hnusný a z naší strany tak byl škaredý. První třetina měla dohru o přestávce a jsem rád, že si holky některé věci uvědomily a od druhé třetiny to bylo koukatelné a částečně to splňovalo parametry, které ale musíme předvádět v každém zápase. Takže hodnocení je za dvě třetiny slušné, první třetina nebyla.“

Branky a nahrávky: 12.Cholinská (Pudzisz), 31.Kubečková, 31.Hanzlíková (Cholinská), 32.Kubečková (Buczek), 33.Ferenčíková (Planková), 39.Gajdošová (Husková), 46.Hyršová (Cholinská), 46.Planková (Ďuríková), 50.Husková (Ďuríková), 50.Buczek (Staňková), 54.Maroszová (Buczek), 56.Kubečková (Maroszová). Rozhodčí: Brus, Sladký. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 29.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, Kubečková, Maroszová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Pudzisz, Trošková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Planková, Hyršová, Hanzlíková, Gajdošová

itelligence Bulldogs Brno: Dvořáčková - Pohlodková, Tomanová, Knotková, Porhajmová, Brucháčková, Pešková, Dostálová, Koláčková, Garguláková, Hroudná, Knapová, Kubalíková, Bolfová, Mikšlová, Pospíšilová