Povedený start a druhá výhra. Rytíři porazili nováčka z Karlových Varů 10:2

16. září 2022, Michal Dannhofer

Druhý zápas a druhé vítězství. Taková je po pátečním utkání s Karlovými Vary bilance vítkovických Rytířů. Na Dubině totiž získali další tři body za vítězství 10:2 nad superligovým nováčkem z Karlových Varů. První branky v soutěžních utkáních vstřelila dvojice Ondřej Jankovský – Lukáš Fukala.

Povedený start a druhá výhra. Rytíři porazili nováčka z Karlových Varů 10:2

2.kolo, pátek 16. září 2022
10:2
 

1. SC TEMPISH Vítkovice

Jasiok - M. Gattnar, R. Gattnar, Fukala, Šebesta, Sidunov, Šindler, Pažák, Jankovský, Novotný, Hatala, Zubek, Slončík, Palčinský, Delong, Galia, Matejčík, Besta a Kaleta

FB Hurrican Karlovy Vary

Eckhardt - Korbel, Nicklas, Zahraj, Navrátil, Zapletal, Zavadil, Zeman, Tomčo, Klápa, Koubek, Velc, Svatek, Strachota, Torma, Kalaš, Hurt a Lang.
 
1. SC TEMPISH Vítkovice - FB Hurrican Karlovy Vary 10:2
branky: 2. Marek Matejčík, 5. Rostislav Gattnar, 7. Rostislav Gattnar, 11. Rostislav Gattnar, 24. Adam Delong, 28. Jan Šebesta, 32. Ondřej Jankovský, 43. Lukáš Fukala, 48. Rostislav Gattnar, 56. Šimon Hatala - 26. Michal Zeman, 35. Michal Klápa; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 0:3; využití: 2:0; diváků: 183; zásahy brankářů: Denis Jasiok 8 - Jan Eckhardt 23; po třetinách: 4:0, 3:2, 3:0;

Reportáž

Rytířům se opět povedl vstup do utkání: ve druhé minutě využil chyby obrany Matejčík, v páté minutě otevřel svůj střelecký účet nakonec čtyřgólový Rostislav Gattnar, který navíc na konci sedmé minuty hned po třinácti sekundách využil přesilovou hru.

V jedenácté navíc završil hattrick, takže o osudu zápasu bylo vlastně rozhodnuto.

Jak ukázal jeho další průběh, je na jednu stranu velká škoda, že úvodní třetina Varům nevyšla. Superligový nováček totiž každopádně ukázal svůj potenciál a v rámci dalších čtyřiceti minut několikráte nepříjemně potrápil gólmana Denise Jasioka, který dostal příležitost v brance Vítkovic.

Skóre ale neustále narůstalo ve prospěch Vítkovic. Za stavu 7:1 se poprvé za Rytíře prosadil Jankovský, na 8:2 pak zvyšoval Fukala, pro kterého to byl rovněž premiérový zásah v A-týmu v soutěžním utkání.

Zápas nakonec skončil výhrou Vítkovic 10:2 a Rytíři se tak úspěšně naladili na pondělní televizní souboj se Spartou.


Ohlasy po zápase

Tomáš Martiník: „Vyhráli jsme a dali jsme 10 gólů, takže to je OK. Do zápasu jsme šli s určitým herním plánem, ať už co se týče útoku, respektive postupného útoku. Co se týče hry vepředu, tak tam se nám dařilo hrát to, co jsme chtěli. Situace jsme řešili dobře, ale my bychom je chtěli řešit výborně, ne-li skvěle. Některé ty situace jsme mohli dohrát s větší agresivitou a chutí směrem do brány. V tom chceme být lepší a věřím, že v příštích utkáních budeme lepší. Směrem do obrany jsme splnili, co jsme chtěli. Celkově zápas hodnotíme kladně, ale chceme být lepší a věříme, že budeme lepší.“
 
 

Zápasy

Čtvrtek 21.9.2023
 
Ne 24.9.Sparta - Vítkovice 17:30
Čt 28.9.Vítkovice - Chodov 18:00

Bleskovky

8.9. zrušené tréninky

Z důvodu basketbalového turnaje jsou na SC Dubina zrušené všechny tréninky v pátek 08.09.2023
Pá 1.9.

minipřípravka

Pro tuto sezonu byly tréninky minipřípravky ukončeny. Budeme se těšit opět v září.
Pá 16.6.

brankářské tréninky

Pro tuto sezonu byly brankářské tréninky ukončeny. Těšíme se opět v září.
Út 6.6.

Tabulka

Tabuka bude zveřejněna po prvním odehraném kole.

Partneři

Město Ostrava Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2023 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.
Nastavení cookies