Prezidentský pohár zůstává ve Vítkovicích. Rytíky jej potvrdily výhrou 17:1 nad Startem98

29. ledna 2022, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky znovu slaví prvenství v základní části Extraligy žen. Po týdenní přestávce, zaviněné odkladem zápasu s Olomoucí se vrátily do akce a primát v základní části potvrdily domácí výhrou v poměru 17:1 nad Startem98. Hned čtyři branky vstřelila Denisa Hyršová.

První třetina nebyla z pohledu domácího favorita optimální: ve třetí minutě proměnila samostatný únik Vejvodová a Start98 šel do vedení, to mu ale vydrželo pouhých 52 sekund, než se prosadila Barbora Husková.

V sedmé minutě to již bylo 3:1, prosadily se Buczek a Hyršová, nicméně z gólového pohledu to bylo v první dvacetiminutovce vše. Vítkovicím jako by neprospěla herní pauza, také tempo utkání, o které se staral také sympaticky hrající pražský tým, nebylo úplně valné.

Ze zpětného pohledu to vypadá, že spouštěčem zápasu byla vyloučení na obou stranách. Poté totiž obránkyně Vítkovic zavelely k definitivnímu zisku utkání dvacátého kola. Krásnou ranou se nejprve prosadila Trošková, kombinaci na hrotu zakončila netypicky Staňková a svou tvrdou gólovou ranou se prezentovala také Ďuríková. Do konce třetiny daly Vítkovice ještě tři branky a po dvou třetinách tak vedly 9:1.

Po čtyřiceti minutách skončila také extraligová premiéra brankářky Startu98 Šárky Černé, která si připsala jedenáct úspěšných zákorků. Jak už to velmi často bývá, ve třetí třetině Vítkovice hru zcela ovládly, připsaly si dalších osm branek a dovedly utkání do jednoznačného vítězství poměrem 17:1.

Se svým bodovým ziskem tedy již nemohou být v konečném pořadí základní části předstiženy žádným soupeřem a mohou tak oslavit zisk Prezidentského poháru. Po pauze se představí 12. února v Jičíně.

Ohlasy po zápase

Tomáš Martiník: „Z celkového pohledu panuje spokojenost, je to fajn a výrazné vítězství. Nicméně na začátku zápasu to nebylo ono, začali jsme špatně technicky, nesoustředěně, až bych řekl, že podrážděně. Zhruba třetinu nám tedy trvalo, než jsme do hry dostali určitou kvalitu, nicméně od poloviny zápasu to mělo šťávu a skóre narůstalo. Postupem času jsem cítil, že máme radost ze hry, což je fajn.“

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 3.Gajdošová (Husková), 7.Buczek (Staňková), 7.Hyršová, 29.Trošková (Ferenčíková), 31.Staňková (Planková), 33.Ďuríková (Buczek), 35.Buczek (Planková), 37.Ferenčíková (Gajdošová), 38.Maroszová (Staňková), 44.Husková (Ďuríková), 46.Hyršová (Maroszová), 46.Buczek (Maroszová), 52.Hyršová (Husková), 53.Husková (Buczek), 55.Ďuríková (Hyršová), 55.Buczek (Janatková), 60.Hyršová (Husková) - 3.Vejvodová (Mervartová). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 37.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Ďuríková, Horečková, Maroszová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Janatková, Trošková, Staňková, Husková, Šebestová, Planková, Hyršová, Sovadinová, Gajdošová a A. Feiková

FBC Start98 Kunratice: Černá (41. Karli) - Mervartová, Baťková, Poláková, Sojková, Šlopková, Vejvodová, Škorpová, Chaloupková, Kovaříková, Hornová, Belejová, Kutnarová a Hofmanová