RYTÍŘKY JSOU ZPĚT V SUPERFINÁLE!

06. dubna 2023, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 2:1

Vítkovické Rytířky se po roční odmlce vrací do Superfinále. Rozhodla o tom výhra 2:1 v pátém semifinálovém utkání proti Tatranu Střešovice. Rytířky tak zvítězily v sérii 4:1 a za týden je čeká Superfinále proti FBC Ostrava.

Skóre pátého semifinálového utkání otevřela na začátku páté minuty Husková, která pohotově dorazila střelu kapitánky Denisy Ferenčíkové. V první polovině druhé části se pak prosadila další Slovenka v kádru Vítkovic, Jana Trošková. Na úplném konci se – po uplynutí hracího času – prosadila Simona Korblářová, avšak tento fakt by neměl snížit kvalitu výkonu v Tatranu, myšleno z pohledu celé série.

Ve třetí třetině už branka nepadla a Vítkovice tak po roční odmlce vrací do Superfinále. Soupeřem jim premiérově bude FBC Ostrava.

Ohlasy po zápase

Jiří Gurkovský: „První třetina hodně opatrná, ujali jsme se vedení. Myslím si, že ve druhé třetině Tatran přežil asi tak desetkrát klinickou smrt, kdy nevím, co mám říct na to, co jsme byli schopni nedat, k čemuž také přispěla výborná gólmanka Tatranu. Na konci třetiny přišla nepohlídaná situace a zbytečně inkasovaná branka. Je asi zbytečné řešit, jestli přišla před nebo po čase, tu situaci jsme měli pohlídat. Ve třetí třetině to nebylo z naší strany úplně dobré, spíše ubojované, ale zapsali jsme zasloužené vítězství a vyhráli sérii 4:1 a postup do Superfinále. Těšíme se na něj a pokusíme se jej vyhrát.“

Branky a nahrávky

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 2:1
branky: 5. Barbora Husková, 29. Jana Trošková - 40. Simona Korbelářová; rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 146; zásahy brankářů: Nikola Příleská 11 - Monika Šolleová 18; po třetinách: 1:0, 1:1, 0:0

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Matýsková, Staňková, Trošková, Ferenčíková, Willmannová, Planková, Hrobařová - Kubečková, Buczek, Maroszová - Šponiarová, Seevaldová, Husková - Krzywak, Kubalčíková, Hyršová - Liberdová, Gajdošová

Tatran Střešovice: Šolleová - Panešová, Mechlová, Hermannová, Stůjová, Matějková, Gocová, Ježdíková - Lovíšková, R. Korbelářová, Vernerová - Seemannová, S. Korbelářová, Želízková - Krýslová, Kabelková, Býčková - Bořilová