I druhá výhra pro Rytíře

02. května 2021, VG

Čtyřikrát se vítkovičtí Rytíři dostali do vedení, čtyřikrát dokázali hosté z pražské Sparty gólově odpovědět. Až pátá branka z hole Marka Matejčíka v 49.minutě zlomil odpor soupeře a nakonec se ve druhém utkání semifinále Superligy ukázal jako vítězný. Rytíři porazili Spartu 6:4 a v sérii hrané na čtyři vítězství vedou 2:0.

"Věděli jsme, že to bude strašně těžké, Sparta byla dobře připravená," konstatoval vítkovický hráč utkání Jiří Besta. V prvním duelu se Vítkovičtí dostali rychle do vedení 5:1, ve druhém se Rytířům odskočit nedařilo. "Myslím si, že Sparta ve své hře ani moc neměnila. My jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili, což nám možná málem stálo výsledek, ale v klíčových momentech jsme to zvládli a urvali vítězství," podotkl Besta.
Jako rozhodující moment se ukázal gólový průnik Marka Matejčíka, který předvedl v čase 48:54. "Ten Markův gól nás zvedl a dodal nám sebevědomí do konce utkání," přiznal Jiří Besta. Hosté se v závěru pokusili o vyrovnání při hře bez brankáře, inkasovali však pošesté. "Ten gól do prázdné byl důležitý, bylo to o dvě branky necelou minutu do konce, to se dotahuje těžko," podotkl Besta.
Nyní se série stěhuje do Prahy, kde se odehrají zápasy číslo 3 a 4. "Uvidíme, s čím přijde Sparta příště, určitě nám nedá nic zadarmo," doplnil Besta

Branky a nahrávky: 9.Delong (Šindler), 22.Gattnar (Šindler), 34.Besta (Delong), 46.Bräuer (Švajný), 49.Matejčík, 60.Sidunov (Delong) – 18.Kareš, 24.Juha (Kareš), 44.Křenek (Beneš), 47.Čermák (Ujhelyi). Rozhodčí: K.Sojka, T.Sojka. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Stav série: 2:0.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek – Čonka-Skyba, Choma, Sladký – Gattnar, Sidunov, Šindler – Švajný, Hájek, Bräuer – Delong, Matejčík, Besta – Kaleta.

Acema Sparta Praha: Mart. Beneš (Pelech) – Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek, Dolejš, Pruner – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi – Zouzal, Beneš, Kozák – Pažák, Čermák, Kareš – Krbec, Hurt.