Vydřená výhra přinesla postup

03. dubna 2021, VG

Vítkovičtí Rytíři se mohou radovat a připravovat na semifinále, kdežto týmu FBC Ostrava skončila sezona. Rytíři vyhráli totiž i čtvrté střetnutí čtvrtfinále a po vítězství 9:4 postupují do dalšího kola play off.

Čtvrtá bitva začala zostra. Hned v první dvacetiminutovce padlo osm branek.
Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale byli jsme až moc draví a hladoví, řekl bych. Takže jsme zapomínali na obranu a FBC potrestalo mezery, které jsme tam vyrobili," hodnotil kouč Rytířů Pavel Brus. "Druhá třetina byla už opatrnější, jako že my chceme, kdežto FBC už musí," podotkl vítkovický trenér. Ve druhé části se hrálo dlouho bez branek, gól padl až sedmnáct sekund před přestávkou, kdy skóroval Rostislav Gattnar. "Ten gól na 6:3 na konci druhé třetiny v přesilovce byl hodně důležitý," uznal Pavel Brus. "Zbytek zápasu jsme zvládli, i ten tlak při power play soupeře," zmínil vítkovický trenér a ocenil výkon soupeře: "FBC dneska odehrálo nejlepší zápas v sérii. Kdyby tak hrálo od začátku, bylo by to pro nás mnohem náročnější."
A jak viděl Pavel Brus celou sérii ? "Bylo tam hodně pozitiv, ale i zdvižených prstů do další série. Viděl jsem hromadu momentů, které by nás v semifinále mohly stát zápas, takže máme na čem pracovat," doplnil trenér Rytířů.

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 4.Malajka (Klimscha), 12.Eichner (Herblich), 20.Malajka (Sládek), 52.Gawrónski (Klimscha) – 2.Hájek (Matejčík), 3.Bräuer (Choma), 7.Kuczera (Sladký), 9.Matejčík (Hájek), 17.Hájek (Jan Šebesta), 40.Gattnar (Hájek), 49.Hájek (Matejčík), 55.Hájek (Matejčík), 60.Gattnar (Šindler). Rozhodčí: Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:1 navíc Herblich (OST) 10,min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Konečný stav série: 0:4.

FBC ČPP Ostrava: Binder – Lipový, Zimmer, Flašar, Burýšek – Gawrónski, Malajka, Soukup – Herblich, Klimscha, Vítovec – Sasyn, Eichner, Jakubec – Šubert, Sládek, Kittel – Hurta.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek – Čonka-Skyba, Choma, Sladký – Sidunov, Gattnar, Švajný – Šindler, Hájek, Bräuer – Matejčík, Delong, Kaleta – Besta.