Rytíři napodruhé svého soka vynulovali

28. března 2021, VG

V prvním zápase čtvrtfinále proti FBC Ostrava se vítkovičtí Rytíři dostali do vedení 3:0 ve třetí minutě. Ve druhém duelu to 3:0 sice bylo až na začátku druhé třetiny, ale finální výsledek byl o to přesvědčivější. Po výhrách 7:4 a 6:0 vedou Rytíři v sérii hrané na čtyři vítězství 2:0 na zápasy.

"Byl to podobný zápas jako včera. Měl nízké tempo, bylo to převážně dobývání jedné strany. Ale dnes jsme k tomu přistoupili lépe jak do obrany, tak dopředu, kde jsme měli více šancí," hodnotil nedělní druhé střetnutí kouč vítkovických Rytířů Pavel Brus.
"Cítil jsem, že FBC po první třetině trochu odešly síly, pak už to bylo takové hodně na jednu stranu. Ale o to náročnější to bylo na koncentraci, ať nepolevíme v nějaké obranné činnosti," podotkl Brus. "Jsem rád, že jsme nedostali gól, že jsme to zvládli do obrany s nulou. Pro hráče i pro Souču je v play off cenné vítězství s nulou," zdůraznil vítkovický trenér.
Hosté se snažili alespoň o čestný gólový úspěch od 49. minuty v šesti, ale ani v power play nebyli schopni si připravit pořádnou střeleckou, natož gólovou příležitost. Do ČPP Arény se tak série stěhuje s vedením Vítkovic 2:0 na zápasy.

Branky a nahrávky: 2.Čonka-Skyba (Bräuer), 20 Gattnar (Hájek), 21.Delong (Besta), 35.Hájek (Matejčík), 37.Besta, 57.Bräuer. Rozhodčí: Valenta, Žďárský, Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Stav série: 2:0.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek – Čonka-Skyba, Choma, Sladký – Gattnar, Sidunov, Šindler – Švajný, Hájek, Bräuer – Delong, Matejčík, Kaleta – Besta.

FBC ČPP Ostrava: Binder – Lipový, Zimmer, Flašar, Burýšek – Gawrónski, Malajka, Soukup – Herblich, Klimscha, Vítovec – Sasyn, Eichner, Jakubec – Šubert, Sládek, Hurta – Kittel, Malina.