Rytíři si poradili s vinohradskými Sokoly

22. října 2021, VG

Na první pohled jednoznačné, přesto upracované vítězství si v 9. kole Superligy připsali vítkovičtí Rytíři, kteří doma zdolali Sokol Královské Vinohrady 9:4.

"Byl to zápas bez tempa. Soupeř přijel bránit polovinu svojí poloviny a my jsme celý zápas bušili do zavřených vrat," hodnotil duel lakonicky vítkovický trenér Pavel Brus.
Vítkovičtí poprvé prolomili obranu soupeře v 7. minutě, kdy se trefil Adam Zubek. Stejný hráč se podílel i na druhé brance domácích, když v 16. minutě vybídl ke skórování Adama Palčinského. Na začátku druhé třetiny předvedly oba týmy rychlou gólovou přestřelku - během dvou minut padly tři góly. Dvakrát se radovali domácí, jednou hosté. A Vítkovičtí ve druhé dvacetiminutovce oslavili ještě jednu trefu, konkrétně ve 39. minutě.
Ve třetí třetině znovu domácí začali svěže, přidali další dvě branky. Hosté sice snížili, vzali si oddechový čas, ale výhru Rytířům už vzít nemohli. V závěru si ji domácí ještě pojistili. "Soupeřův gólman zachytal, zneškodnil několik gólovek, my jsme byli chvílemi impotentní. Ale bereme tři body, což je podstatné," uzavřel Pavel Brus.

Branky a nahrávky: 7.Zubek (Švajný), 16.Palčinský (Zubek), 22.R.Gattnar (Vítovec), 24.Besta (Nehera), 39.Bräuer (Švajný), 41.Šindler (Delong), 48.Nehera (Besta), 54.Šindler (Besta), 60.Šindler (Delong) – 23.Šolaja (Kellenberger), 49.P.Hartman (V.Kopecký), 57.D.Ježek (V.Kopecký), 60.Procházka (Máca). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok – Nehera, Švajný, Hubálek, Svoboda, Vítovec, Kaleta – Čonka-Skyba, M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Šindler, Bräuer, Zubek, Palčinský, Delong, Matejčík, Besta, Slaběñák.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Musil – D.Ježek, Lanc, Fiala, Čuda, Máca, O.Stuchlík – Kellenberger, V.Kopecký, P.Hartman, Pinkas, Švejda, Paštika, Pergler, V.Klápa, Procházka, Šolaja