Česká Lípa Rytířům nestačila

14. prosince 2019, VG

I když se vítkovičtí Rytíři znovu protrápili první třetinou stejně jako v minulých utkáních, ani v 17. kole Superligy nezaváhali. Soupeře z České Lípy doma porazili 12:4.

"Dneska byla první třetina bohužel pomalejší," posteskl si vítkovický kouč Pavel Brus a připomněl tak fakt, že jeho svěřenci úvodní dějství prohráli 1:3. "Od druhé třetiny jsme ale chytili zápas do svých rukou a postupně jsme navyšovali skóre."
Letmý pohled do statistik slova trenéra Bruse jen potvrzuje. Druhou dvacetiminutovku Vítkovičtí vyhráli 6:1, ve třetí třetině nastříleli dalších pět branek, aniž by sami inkasovali. Ba co víc - hosté v závěrečné části ani jednou nevystřelili na branku! "Lípa nám to dnes místy hodně usnadnila," uznal Pavel Brus a dodal: "K tomu jsme si vytvořili další hromadu šancí, které jsme však neproměnili."
Převahu domácích uznal i kouč České Lípy Jiří Stožický. "Herní kvalitou nás soupeř přehrál," zmínil Stožický. "Jsme ve formě," prohlásil trenér Rytířů Pavel Brus.

Branky a nahrávky: 1.Firda (Hrubý), 21.Sladký (Firda), 26.Jirsa (vla.), 28.Bräuer (Sladký), 29.Kuczera (Hájek), 34.Rýpar (Sladký), 40.Nehera (Rýpar), 42.Sidunov (Hrubý), 47.Bräuer (Firda), 52.Řezanina, 53.Bräuer (Firda), 58.Gattnar (Rýpar) – 7.Krajcigr (Spilka), 12.Spilka (Mlejnek), 16.Jirsa (Ekl), 29.Krajcigr. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: . Průběh utkání: .

1. SC TEMPISH Vítkovice: Gurkovský – Kuczera, Sidunov, Řezanina, Nehera, Děček, Jurdzin – Firda, Hrubý, Sladký – Gattnar, Jan Šebesta, Herblich – Rýpar, Hájek, Hatala – Bräuer, Malina, Besta.

FBC Česká Lípa: Dvořák – Mlejnek, Kadlec, Pastor, Štěrba – Dzierža, Spilka, Kněžour – Jirsa, Krajcigr, Vlček – Ekl.