Rytíři si vybojovali čtvrtfinálový mečbol

06. března 2022, VG

I druhý zápas čtvrtfinálové série hraný v Praze, celkově už čtvrtý, vítkovičtí Rytíři zvládli. Po výhře 6:4 vedou v sérii hrané na čtyři vítězství 3:1 na zápasy.

"Ale bylo to nepřesné, utrápené z naší strany. Přitom jsme měli relativně dobrý vstup," konstatoval chvíli po utkání vítkovický kouč Pavel Brus.
Jeho svěřenci šli do vedení už v 1. minutě brankou Rosti Gattnara a po pěti minutách hry vedli po zásahu Jiřího Besty už 2:0. "Bohužel jsme se moc přizpůsobovali soupeři a nebyli jsme schopni diktovat tempo, které jsme chtěli v průběhu zápasu," litoval Brus. I proto se Chodovští dotáhli a skóre bylo vyrovnané 4:4 až do 60. minuty.
Jenže v čase 59:32 udeřil po asistenci Marka Matejčíka Ondřej Vítovec a osm sekund před koncem dal skóre definitivní podobu Adam Delong, který přidal pojišťující trefu do prázdné branky.
"V play off se počítá každá výhra, takže pro nás super, že vedeme 3:1. Ale když budu hodnotit hru samotnou, tak z naší strany velmi špatný výkon. Dnešní zápas hodnotím nejhůře v celé sérii a doma musíme zahrát diametrálně jinak," nebral si servítky vítkovický kouč Pavel Brus.

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 12.Kafka (Skřivánek), 16.Majer (Eremiáš), 30.Ondrušek (TS), 57.T.Vávra (Majer) – 1.R.Gattnar (Matejčík), 5.Besta, 22.Hatala (Bräuer), 48.R.Gattnar (Hubálek), 60.Vítovec (Matejčík), 60.Delong (Vítovec). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Stav série: 1:3.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV: Hodík – Maxa, Doubek, Slunečko, T.Vávra, J.Bauer, Horký, Podhráský – Komárek, Plíhal, Vošta, Ondrušek, Řezáč, Skřivánek, Kafka, Eremiáš, Majer, Balatka.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Jan Šebesta, Nehera, Švajný, Hatala, Hubálek, Vítovec, Kaleta – M. Gattnar, Sidunov, R.Gattnar, Šindler, Bräuer, Zubek, Palčinský, Delong, Slaběñák, Matejčík, Besta.