Rytíři si vystříleli třetí bod

01. dubna 2021, VG

Nevýrazná první třetina, rozjezd ve druhé a spurt ve třetí části přinesl vítkovickým Rytířům výhru 11:3 nad FBC Ostrava ve třetím duelu čtvrtfinále.

Od postupu do semifinále tak nyní Rytíře dělí v sérii hrané na čtyři vítězství jediný bod.
"Je to pro nás důležité vítězství. Teď se nám bude dobře spát. V sérii je skoro rozhodnuto," pochvaloval si vítkovický střelec Adam Delong, autor hattricku. "Na začátku se sice FBC dostalo do vedení, jenže když jsme v polovině zápasu otočili na 2:1, jako by jim došly síly. My jsme zapnuli na větší obrátky a začalo nám to tam padat," podotkl Delong.
"Po první třetině jsem klukům řekl, že to nebylo zdaleka ideální, že jsem si představoval lepší výkon," zmínil vítkovický trenér Pavel Brus. "My jsme se potom tlačili více do brány, presovali jsme je. Jim čím dál víc docházely síly, my jsme z našich šancí dávali branky," dodal Adam Delong.
Na vítězství Rytířů se podílely všechny tři formace, v příštím utkání už budou moci ukončit čtvrtfinálovou sérii.

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. alajka (Sládek), 50.Lipový (Herblich), 57.Šubert (Herblich) – 19.Sladký (Bräuer), 33.Delong (Hubálek), 34.Jan Šebesta (Bräuer), 38.Delong (Šindler), 41.Besta (Šindler), 41.Hájek (Hubálek), 42.Bräuer (Sladký), 45.Kuczera (Čonka-Skyba), 54.Delong (Šindler), 59.Bräuer (TS), 60.Hubálek. Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.Diváci: 0..Stav série: 0:3.

FBC ČPP Ostrava: Binder – Lipový, Zimmer, Flašar, Burýšek – Gawrónski, Malajka, Soukup – Herblich, Klimscha, Vítovec – Sasyn, Eichner, Jakubec – Šubert, Sládek, Hurta – Kittel.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek – Čonka-Skyba, Choma, Sladký – Gattnar, Sidunov, Šindler – Švajný, Hájek, Bräuer – Delong, Matejčík, Kaleta – Besta.