Vítězné loučení Rytířů se základní částí

01. března 2020, VG

Zápas, ve kterém už oběma týmům v zásadě o nic nešlo, zvládli vítkovičtí Rytíři lépe než soupeř z Brna. V posledním kole základní části Superligy zdolali brněnský Hattrick 4:1.

"Bohužel se na zápase podepsal fakt, že vůbec o nic nešlo," konstatoval vítkovický kouč Pavel Brus, jehož svěřenci měli jistou druhou příčku a hosté z Brna věděli, že se od předposlední příčky neodlepí a zároveň měli jistotu, že se nemusí bát pádu na poslední místo.
Vítkovičtí využili v úvodních dvou třetinách vždy po jedné chybě brněnské obrany a do třetí dvacetiminutovky vstupovali s vedením 2:0. Čisté konto sice sebral Petru Gurkovskému po 25 sekundách třetí části brněnský Lukáš Vlach, ale po necelých dvou minutách vrátil domácím v přesilovce dvoubrankový náskok Josef Rýpar. Definitivní uklidnění přinesl v čase 55:55 čtvrtý gól z hole Ondřeje Firdy. I když se pak hosté pokoušeli zkorigovat výsledek při hře v šesti bez brankáře, gól už nepadl.
"Teď už utáhneme šrouby a konečně je tady ta nejzábavnější část," prohlásil před blížícím se play off Pavel Brus.

Branky a nahrávky: 7.Jan Šebesta (Hrubý), 29.Jan Šebesta (TS), 43.Rýpar (Delong), 56.Sidunov (Firda) – 41.Vlach (Jalový). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 223.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Gurkovský – Kuczera, Sidunov, Řezanina, Nehera, Děček, Hubálek – Hrubý, Firda, Gattnar – Jan Šebesta, Herblich, Rýpar – Hájek, Hatala, Bräuer – Delong, Malina, Besta.

FBŠ Hattrick Brno: Létal – Brom, Jalový, Andrle, Horák, Medek – Procházka II, Gold, Fuchs – Ondráček, Grábl, Vlach – Maleček, Halama, Máček – Hemerka, Hronek.