Rytíři ve třetí třetině ukázali sílu a vyhráli první čtvrtfinále proti BLACK ANGELS

11. března 2023, Michal Dannhofer

1.SC TEMPISH Vítkovice – BLACK ANGELS 7:3

Úvod zápasu a vstup do play off Livesport Superligy v ročníku 2022/2023 se Rytířům vůbec nepovedl. Již ve druhé minutě se prosadil Čáslava z rychlé brejkové situace a v šesté minutě jej napodobil Jakub Boček, kterého již napotřetí nedokázal zastavit Lukáš Souček v brance.

Začalo tak vítkovické dobývání, proti němuž se postavil především gólman BLACK ANGELS Daniel Körber. Ten, ve spolupráci s kvalitní defenzivní činností celého týmu, dlouho držel vlajku Andělů nad hlavou, a to i při vyrování, které přišlo po zásazích Rostislava Gattnara s Delongem.

Vstup do druhé třetiny se soupeři opět povedl a po jedenadvaceti sekundách skóroval Matouš Burian. Celá druhá třetina nabídla opět velmi pozorné bránění a výpady do útočné fáze ze strany BLACK ANGELS, Vítkovice nadále narážely na obranu soupeře. V přesilové hře ovšem vyrovnaly díky Delongovi.

Ve třetí třetině ukázaly svůj útočný potenciál a když znatelně zrychlily hru, tak rázem na hřišti dominovaly a dokázaly si najít také volné prostory. Tři zásahy znamenaly vedení o tři branky, skóre pak uzavřel Pažák. Pozizivem je, že Vítkovice neinkasovaly ani při poměrně dlouhé power play soupeře.

Tomáš Martiník: „Záleží na tom, z jakého úhlu pohledu se na utkání podíváme. Vyhráli jsme a máme první bod v sérii, což je super. První zápas v play off nikdy není jednoduchý a my jsme jej urvali, což je dobře a jsme rádi, že jsme to zvládli. Nicméně vstup do zápasu se nám úplně nepovedl. Celá první třetina byla od nás velmi nepřesná, udělali jsme kupu chyb a pouštěli jsme soupeře do brejků, přesně tak, jak chtěl. Prakticky celý zápas jsme pak museli bušit do poměrně velmi zataženého obranného bloku, což je o rychlosti, přesnosti a kvalitě provedení v útočné fázi, kdy jsme v první polovině nebyli lepší, ve druhé polovině už to bylo lepší. Od nás to byl výkon, který ukázal jednak naši sílu, ale také určité slabinky, které, když nepokryjeme, tak budeme mít problém jak v útočné fázi, tak v obranné při zachytávání těch protiútoků, na které soupeř sází, přičemž dnes jsme s tím problém měli.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - BLACK ANGELS 7:3
branky: 9. Rostislav Gattnar, 15. Adam Delong, 25. Adam Delong, 44. Jakub Hubálek, 46. Jakub Hubálek, 53. Adam Delong, 59. Michal Pažák - 2. Tomáš Čáslava, 6. Jakub Boček, 21. Matouš Burian; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 382; zásahy brankářů: Lukáš Souček 13 - Daniel Körber 21; po třetinách: 2:2, 1:1, 4:0

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Besta, Vítovec, Hubálek, Šebesta, Sidunov, Jankovský, Hatala - Šindler, R. Gattnar, Delong - Pažák, Zubek, Matejčík - Fukala, Palčinský, M. Gattnar - Kaleta

Black Angels: Körber - Bauman, Neklan, Bouček, Straka, Novotný, Fryš, Obuškevič, Pícha - M. Boček, M. Burian, J. Boček - Bačinský, Renčín, Hromada - Doležal, Hanák, Čáslava