Rytíři ztratili první bod

29. září, VG

Do České Lípy si vítkovičtí Rytíři jeli pro tři body, domů se však vracejí jen se dvěma. Domácí celek Vítkovičtí totiž udolali 8:7 až v prodloužení.

4.kolo, neděle 29. září
7:8

FBC Česká Lípa

Chyna – Tichý, Mlejnek, Kadlec, Pastor, Slaný – Dzierža, Knespl, Spilka – Hřebřina, Karel, Merlíček – Matějíček, Hanzalík, Novotný – Jirsa, Krajcigr, Ekl.

1. SC TEMPISH Vítkovice

Gurkovský – Hrubý, Jan Šebesta, Nehera, Sidunov, Herblich, Rýpar – Hatala, Firda, Sladký – Gattnar, Hájek, Bräuer – Delong, Besta.

Branky a nahrávky: 22.Krajcigr (Slaný), 24.Tichý (Krajcigr), 36.Matějíček (Hřebřina), 45.Krajcigr (Matějíček), 56.Dzierža (Ekl), 59.Krajcigr (Ekl), 60.Kadlec (Ekl) – 22.Besta (Hatala), 27.Besta (Hájek), 31.Hájek (Delong), 42.Besta (Delong), 50.Besta (Rýpar), 51.Bräuer (Sladký), 57.Bräuer, 64.Bräuer (Rýpar). Rozhodčí: Pangerl Šedivý. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 220.

Reportáž

"Je to paradox. Poslední týdny se věnujeme hlavně obraně a přesto dostaneme sedm branek," zalitoval kouč Vítkovic Pavel Brus. "Dva jsme dostali při hře šesti na pět, byla tam i nějaká přesilovka, tři po po technických chybách, ze kterých byly brejky."
Zápas 4. kola Superligy byl dlouho vyrovnaný, žádný z celků si nevytvořil vícebrankový náskok. Až deset minut před koncem třetí třetiny odskočili hosté z Ostravy na rozdíl dvou gólů. Domácí snížili, Vítkovičtí znovu odskočili, ale hráči České Lípy se nevzdali a zásahy v 59. a 60. minutě poslali zápas do prodloužení. V něm uzavřel svůj hattrick Marek Bräuer, ještě o gól víc dal jeho vítkovický Jiří Besta.
"Těžko se to hodnotí. Nějaký rozbor určitě bude, zároveň však je třeba zůstat klidní. Rok co rok máme podobný začátek sezony. Vše je pomalejší, děláme chyby, chybí lehkost. Vidím však obrovský potenciál - i když se nedaří, tak děláme body. Jakmile se doplní sestava, kluci se sehrají, vznikne i větší klid a projeví se to. Teď je vše v procesu," konstatoval Pavel Brus

Zápasy

Pondělí 21.10.2019

So 26.10.Otrokovice - Vítkovice 18:00
Po 28.10.Sparta - Vítkovice 18:00

Bleskovky

Zrušené tréninky 28.10

V pondělí 28.10.2019 jsou zrušené všechny tréninky jak na SC Dubině (důvodem je zápas žen) tak i na SH SOŠ Dopravní (důvodem je statní svátek).