Rytíři ztratili první bod

29. září 2019, VG

Do České Lípy si vítkovičtí Rytíři jeli pro tři body, domů se však vracejí jen se dvěma. Domácí celek Vítkovičtí totiž udolali 8:7 až v prodloužení.

"Je to paradox. Poslední týdny se věnujeme hlavně obraně a přesto dostaneme sedm branek," zalitoval kouč Vítkovic Pavel Brus. "Dva jsme dostali při hře šesti na pět, byla tam i nějaká přesilovka, tři po po technických chybách, ze kterých byly brejky."
Zápas 4. kola Superligy byl dlouho vyrovnaný, žádný z celků si nevytvořil vícebrankový náskok. Až deset minut před koncem třetí třetiny odskočili hosté z Ostravy na rozdíl dvou gólů. Domácí snížili, Vítkovičtí znovu odskočili, ale hráči České Lípy se nevzdali a zásahy v 59. a 60. minutě poslali zápas do prodloužení. V něm uzavřel svůj hattrick Marek Bräuer, ještě o gól víc dal jeho vítkovický Jiří Besta.
"Těžko se to hodnotí. Nějaký rozbor určitě bude, zároveň však je třeba zůstat klidní. Rok co rok máme podobný začátek sezony. Vše je pomalejší, děláme chyby, chybí lehkost. Vidím však obrovský potenciál - i když se nedaří, tak děláme body. Jakmile se doplní sestava, kluci se sehrají, vznikne i větší klid a projeví se to. Teď je vše v procesu," konstatoval Pavel Brus

Branky a nahrávky: 22.Krajcigr (Slaný), 24.Tichý (Krajcigr), 36.Matějíček (Hřebřina), 45.Krajcigr (Matějíček), 56.Dzierža (Ekl), 59.Krajcigr (Ekl), 60.Kadlec (Ekl) – 22.Besta (Hatala), 27.Besta (Hájek), 31.Hájek (Delong), 42.Besta (Delong), 50.Besta (Rýpar), 51.Bräuer (Sladký), 57.Bräuer, 64.Bräuer (Rýpar). Rozhodčí: Pangerl Šedivý. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 220.

FBC Česká Lípa: Chyna – Tichý, Mlejnek, Kadlec, Pastor, Slaný – Dzierža, Knespl, Spilka – Hřebřina, Karel, Merlíček – Matějíček, Hanzalík, Novotný – Jirsa, Krajcigr, Ekl.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Gurkovský – Hrubý, Jan Šebesta, Nehera, Sidunov, Herblich, Rýpar – Hatala, Firda, Sladký – Gattnar, Hájek, Bräuer – Delong, Besta.