Třetí bitva měla smolný konec

26. března 2022, VG

Patnáct sekund dělilo vítkovické Rytíře od vítězství ve třetím utkání semifinále proti střešovickému Tatranu. Jenže právě v čase 59:45 hosté dokázali vyrovnat a v prodloužení urvali výhru na svoji stranu. Po prohře 4:5 v prodloužení jsou tak Rytíři krok od vyřazení, v sérii hrané na čtyři vítězství totiž prohrávají 0:3.

Třetí semifinálová bitva s Tatranem přitom nezačala pro Vítkovické špatně. Po bezbrankové první třetině se Rytíři hnaní svými věrnými fanoušky dostali do vedení díky přesilovkové trefě Jakuba Hubálka.
Hosté se první branky dočkali na začátku třetí části. Chvíli poté skóroval Jiří Besta, ovšem Tatranu stačily pouze čtyři sekundy na další bleskové vyrovnání po šikovně zahrané akci po buly. Deset minut před koncem základní hrací doby šli Střešovičtí dokonce do vedení, Rytíři se však nevzdali. Jakub Hubálek svou druhou trefou vyrovnal na 3:3, v čase 58:49 strhnul vedení na domácí stranu Rostislav Gattnar poté, co se uvolnil od levého mantinelu a zamířil přesně ke vzdálenější tyči.
Jenže power play sehrál Tatran šikovně a David Šimek poslal utkání do prodloužení. A v něm stejný hráč i rozhodl - Martin Nehera nedokázal před brankou zkrotit včas poskakující míček, David Šimek do něj plácl holí a poslal jej nad ramenem Lukáše Součka do vítkovické branky.
Rytíři tak v neděli hrají o přežití. Pokud chtějí semifinálovou sérii ještě přece jen urvat, musí čtvrté střetnutí bezpodmínečně vyhrát! Úvodní buly padne ve Sportovním centru Dubina v neděli v 18.00 hodin.

Branky a nahrávky: 36.Hubálek (Delong), 48.Besta (Delong), 56.Hubálek (Matejčík), 59.R.Gattnar (Hubálek) – 41.Havlas (Němeček), 48.Martin Čermák (Eliáš), 51.Havlas (Marek Beneš), 60.Šimek (Marek Beneš), 65.Šimek. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Stav série: 0:3.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Jan Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek, Vítovec – M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Šindler, Bräuer, Zubek, Palčinský, Delong, Slaběñák, Hložanka, Matejčík, Besta.

Tatran Střešovice: Kříž - Frühbauer) – Mühlfait, Piskáček, Sládeček, Němeček, Pánek – Eliáš, Tlapák, Kreysa, Šimek, Jak. Kolísko, Sádlo, Martin Čermák, Marek Beneš, Havlas, Meliš, Švéda, Šindelář.