Dvě třetiny dominance. Rytířky porazily v sobotním zápase Panthers 9:2

08. listopadu 2021, Michal Dannhofer

Dvě povedené třetiny stačily Rytířkám na domácí výhru proti Panthers v poměru 9:2. V první části se ještě rozehrávaly a v sobotním večeru přišla ztráta dvoubrankového vedení, v následujících dvou třetinách ale již neinkasovaly a získaly tak tři body po výhře 9:2.

Soupeř překvapil už na úvod střetnutí, do branky totiž poslal, premiérově od začátku v české nejvyšší soutěži – slovenskou gólmanku Teu Mažáryovou, dlouholetá jednička Kristýna Horňáková zůstala pouze na lavičce.

Bezbrankové skóre vydrželo deset minut, poté se během půl minuty prosadily Husková s Kubečkovou. Panthers měly očividně v plánu prezentovat se aktivní obranou s rychlým přechodem do protiútoků, což se jim také v první třetině dařilo: srovnaly tak díky Žbánkové se Saffertovou.

Od druhé třetiny ale vítkovické Rytířky převzaly otěže utkání. V prostřední části se totiž prosadily pětkrát a fakticky tak rozhodly o osudu utkání. Sympatické jistě je, že o pět branek se podělilo pět různých střelkyň: Buczek, Kubečková, Maroszová, Husková a Cholinská.

Ve třetí třetině, se i vlivem rozhodnutého stavu, utkání vlastně v poklidu dohrálo. Další dvě branky přidaly Buczek a Trošková. Slovenská obránkyně se prosadila poprvé od svého návratu po komplikované zlomenině nohy.

Rytířky tak Panthers porazily poměrem 9:2 a před světovým šampionátem žen mají na programu poslední utkání v Brně, kde vyzvou Bullodgs.

Ohlasy po zápase

Tomáš Martiník: „Jsme rádi za vítězství. Od začátku jsme tušili, že utkání bude o naší přesnosti a rychlosti hry, což byly aspekty, které nám v první třetině příliš nešly. Nicméně pořád jsme věřili, že pokud začneme hrát rychleji, přesněji a s chutí, soupeře trochu utavíme, pomůžeme si rychlou kombinací, tak se nám otevřou prostory, což se stalo. Myslím si, že od druhé třetiny jsme zápas měli pod kontrolou, ovšem mělo být více, měli jsme být produktivnější a efektivnější.“

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 11.Husková (Ferenčíková), 11.Kubečková (Maroszová), 24.Buczek (Hanzlíková), 24.Kubečková (Buczek), 26.Maroszová (Hanzlíková), 31.Husková (Planková), 40.Cholinská (Hyršová), 48.Buczek (Staňková), 51.Trošková (Horečková) - 16.Žbánková (Gocová), 38.Saffertová (Faltusová). Rozhodčí: Petřík, Podlesný.Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Ďuríková, Kubečková, Horečková, Maroszová, Buczek, Ferenčíková, Pudzisz, Trošková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Liberdová, Planková, Hyršová, Hanzlíková

Panthers Praha: Mažaryová - Gocová, Bartušková, Pitterlingová, Florianová, Zikmundová, Zelingerová, Saffertová, Faltusová, Nováková, Žbánková, Valešová, Vlachová