Rytířky podruhé neinkasovaly, mají tři mečboly

18. dubna 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky vyhrály první čtvrtfinálové utkání v Olomouci 9:0 a poté, co podruhé v řadě neinkasovaly, vedou ve čtvrtfinálové sérii už 3:0 na zápasy. Čisté konto jde v tomto případě na účet brankářky Lenky Kubíčkové.

Začátek utkání, které se obecně neslo ve velmi ostrém duchu, přinesl zranění Elišky Plankové, pro kterou zápas skončil již po dvou minutách. Prostor se tak otevřel pro náhradnici Lenku Lenčéšovou, která jej posléze využila mimo jiné také ke vstřelení branky.

Vítkovice následně nevyužily přesilovou hru a byla to také Lenka Kubíčková, kdo několika povedenými zákroky držel stav 0:0, ačkoliv Vítkovice byly aktivnější. Dočkaly se až po patnácti minutách, kdy se v rychlém sledu prosadily Buczek a Šponiarová.

Druhá třetina byla pasáží, ve které se bojovalo nejvíce. Olomouc také poměrně srdnatě napadala, s čím měly Rytířky občas velké problémy. Opět se mohly spolehnout také na Kubíčkovou, která si postupně vychytala čisté konto.

Jedinou úspěšnou střelkyní byla Hägg, která ve 36. minutě vyhrála souboj 1 na 1 u mantinelu a položila si brankářku Frankovou.

Ve třetí třetině Olomouci došly síly a naplno se projevila vítkovická připravenost, což jistě potěšilo nejen trenéry, ale také kondičního trenéra Filipa Saidla. Nejen ten mohl vidět šest přesných zásahů do olomoucké sítě, což nakonec vyústilo v konečné vítězství v poměru 9:0.

Vítkovice tak vedou v sérii 3:0 a již v nedělním čtvrtém zápase ji mohou ukončit.

Branky a nahrávky: 15.Buczek (Ďuríková), 16.M.Šponiarová (Hägg), 36.Hägg (Ferenčíková), 42.Kubečková (Buczek), 45.Lenčéšová (Kubečková), 49.Seevaldová (Cholinská), 50.Kubečková (Husková), 56.Hägg (Ferenčíková), 56.Buczek (Husková). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Stav série: 0:3.

FBS Olomouc: Franková - Zacpalová, Barvíková, Rozenbergová, Sigmundová, Pejzlová, Peterková, Reimerová, Soušková, Rennerová, Pešavová, Ryšavá, Střídová, B.Suchánková, Lázárová. Palinková, Kacelová, Hašová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková - Ďuríková, M.Šponiarová, Kubečková, Halfarová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Lenčéšová, Cholinská, Enenkelová, Seevaldová, Husková, Hägg, Planková, Hyršová, Maroszová, Krzywak, Glasová