Rytířky jsou v Superfinále! FBC porazily ve čtvrtém utkání 8:3, rozhodly ve třetí třetině

17. května 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky postoupily nejkratší možnou cestou do Superfinále. Ve čtvrtém utkání semifinálové série s FBC Ostrava porazily svého soupeře poměrem 8:3, když o svém vítězství rozhodly v povedené třetí třetině. Za necelý měsíc tak vlastně budou moci získat zlatý hattrick.

Utkání začalo brankou Zagórske, která se trefila již v první minutě. Vítkovicím trvalo delší dobu, než se dostaly do tempa a v patnácté minutě tak srovnala Krzywak. Nadále se ale pokračovalo ve velmi bojovném nasazení na obou stranách, bylo vidět, že Vítkovice chtějí sérii ukončit, kdežto FBC by rádo získalo první bod.

Druhá třetina začala divokou přestřelkou, během tří úvodních minut se trefily Bačová, Seevaldová a Buczek a Vítkovice tak poprvé v utkání vedly. Za necelých 10 minut ale srovnala umístěnou ranou Kotzurová a ve 33. minutě se tak začínalo od začátku. Především ve druhé třetině hrály prim obě brankářky, které se zasloužily o to, že stav byl i po druhé siréně vyrovnaný.

Ve třetí třetině se o osudu utkání a celé série jednoznačně rozhodlo. Opět padla branka v první minutě třetiny, tentokráte z hole Kubečkové, na což ještě zareagovaly zásahy Ferenčíková se Seevaldovou a na začátku 49. minuty tak najednou Rytířky vedly 6:3.

Ukázalo se to jako klíčové, FBC navíc muselo odehrát 4 minuty v oslabení, když Paulína Hudáková dostala málo vídaný dvojitý trest za dva od sebe časově oddělené zákroky na Ferenčíkovou. Z následné přesilové hry skórovala Husková, pojistku do prázdné branky přidala Buczek.

Vítkovice tak zvítězily 8:3 a v celé sérii poměrem 4:0 na utkání. Superfinále je čeká 12. června v Praze, soupeřem bude buď Chodov anebo Tatran, přičemž semifinálovou sérii vede Chodov 3:1 na zápasy.

Tomáš Martiník: „Myslím si, že dnes se odehrál nejvyrovnanější zápas, ačkoliv to třeba podle výsledku nemusí vypadat. Myslím si, že dnes byl nejblíže vítězství. Od začátku bylo vidět, že je důraznější a nám to patnáct minut nešlo. Ve druhé třetině jsme promarnili velké množství šancí a neuskočili. Bylo vidět, že soupeř nechtěl prohrát, nechtěl sérii ukončit a nás to stálo hodně sil. Ve třetí třetině jsme dali gól a odskočili jsme až na 6:3, když jsme využili některé příležitosti. Poté jsme už chtěli vítězství urvat, protože na krásu se v play off úplně nehraje. Soupeř ale za sérii zaslouží kredit, ukázalo se, že platí, že poslední krok je nejtěžší, dnes to byl skutečně nejtěžší zápas, ale my jsme jej zvládli a ukončili sérii ve čtyřech utkáních, což byl náš cíl. Série byla kvalitní, jen více takových zápasů!“

Branky a nahrávky: 1.Zagórska, 21.Bačová, 33.Kotzurová (P.Hudáková) - 16.Krzywak (Seevaldová), 22.Seevaldová (Cholinská), 23.Buczek (Planková), 41.Kubečková, 48.Ferenčíková (Maroszová), 49.Seevaldová (Cholinská), 56.Husková (Ďuríková), 58.Buczek. Rozhodčí: P.Števček, R.Števček. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Konečný stav série: 0:4.

FBC ČPP Ostrava: Tomšová - Vrlíková, Zagórska, Rybičková, Kotzurová, Schindlerová, Hurníková, Chalupová, Šešulková, Kostková, Gálová, Zuzaníková, Káčová, Mlejnková, Vavrečková, Bačová, K.Hudáková, Pospíšilová, P.Hudáková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, M.Šponiarová, Kubečková, Halfarová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Lenčéšová, Cholinská, Enenkelová. Seevaldová, Husková, Hägg, Planková, Hyršová, Maroszová, Krzywak, Glasová