Rytířky jsou v semifinále, Olomouc porazily 8:2 a sérii ukončily v nejkratší možné době

07. března 2022, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky zvládly také čtvrté pokračování čtvrtfinálové série proti Olomouci a po druhém vítězství na palubovce soupeře v poměru 8:2 dokázaly postoupit do semifinále v nejkratším možném čase.

Začátek zápasu nebyl ze strany Rytířek optimální a Olomouc se dvakrát dostala do vedení, které ale Ostravanky dokázaly dvakrát vymazat. Navíc se ještě v průběhu první třetiny dostaly do vedení poměrem 4:2, když se za stavu 2:2 prosadily Husková s Maroszovou.

Ve 23. minutě navíc umístěnou ranou zvýšila na 5:2 Adéla Feiková a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto, nicméně zhruba od poloviny základní hrací doby se utkání změnilo na velmi bojovné, a také velmi tvrdé představení.

Nejvážněji to odnesla zhruba pět minut před koncem Karolína Šablaturová, které nakonec utkání, které Rytířky vyhrály poměrem 8:2 nedohrála.

Stejně jako Vítkovicím, povedlo se také Chodovu a Tatranu Střešovice postoupit po vítězstvích 4:0 v sérii. Poslední duel mezi FBC Ostrava a Bohemians bude pokračovat ve středu za stavu 3:1 pro FBC.

Tomáš Martiník:„Jsme rádi za vítězství a postup nejkratším možným způsobem. Dnešní zápas jsme nezačali dobře a pustili soupeře do vedení, zásluhou jedné individuální chyby a nevyužitého presinku. Nicméně, dokázali jsme na situaci zareagovat a dostat se do vedení. Od druhé třetiny už to byl spíše boj, olomoucké holky se snažily být nepříjemné, útočit, hrát a důsledně bránit. Následně nám nefungovala přesnost v kombinaci, naštěstí jsme zápas dostali pod kontrolu. Dnes už to byla taková touha postoupit, určitě to pro nás byla těžší série než loni a soupeř se nemá za co stydět. Děkuji mu za sérii.“

Branky a nahrávky: 9.Hubáčková, 12.Řeháková (Peterková) - 11.Cholinská (Maroszová), 14.Husková (Ferenčíková), 15.Maroszová (Buczek), 23.Feiková (Hyršová), 34.Planková (Maroszová), 40.Buczek (Staňková), 47.Cholinská (Buczek), 60.Maroszová (Buczek). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 0::0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 53.Konečný stav série: 0:4.

FBS Olomouc: Schoupalová - Řeháková, Barvíková, Hubáčková, Soušková, Hegingerová, Pejzlová, Peterková, Brančíková, Jakubkovičová, Reimerová, Hašová, Pešavová, Šablaturová, Zmrzlá, Palinková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, Maroszová, Buczek, Ferenčíková, Trošková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Liberdová, Šebestová, Planková, Hyršová, Dobešová, Feiková