Rytířky porazily nebezpečné brněnské Buldočky 8:1, Husková zapsala hattrick

13. listopadu 2022, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - Bulldogs Brno 8:1

Vítkovické Rytířky zapsaly velmi důležitou domácí výhru nad Bulldogs Brno v poměru 8:1. Obrozený brněnský tým, svého času téměř odsouzen k sestupu, v letošním ročníku pokračuje ve zlepšených výkonech a na Dubinu přijel dokonce jako čtvrtý tým extraligové tabulky. Výhru Rytířek ale hattrickem řídila Barbora Husková.

Úvodní minuty zhruba naznačily, jaký bude průběh zápasu: Vítkovice měly převahu v držení míčku, Bulldogs se snažily o poctivou obranu, založenou na brejcích. Těch se jim následně dostávalo poměrně dost, Rytířky se ale mohly spolehnout na Nikolu Příleskou.

Skóre otevřely Maroszová s Kubečkovou a Vítkovice tak po deseti minutách vedly 2:0, když našly naopak recept na brněnský blok: zrychlily hru a ve středu hřiště dokázaly Bulldogs přečíslit.

Druhá třetina byla ze strany Rytířek nejlepší, což se pozitivně projevilo také na skóre: na jejím začátku se dokázaly prosadit Šponiarová se Seevaldovou, přičemž především druhá jmenovaná opět ukázala svůj velký cit pro hru na pomezí velkého a malého brankoviště.

V polovině zápasu si otevřela svůj střelecký účet Husková, v závěru druhé třetiny pak přišla branka Krzywak.

Snad i díky stavu 0:6 se Bulldogs rozhodli pro změnu gólmanu, třetí třetinu tak odchytala Hošek Marková. Inkasovala dvakrát z hole Barbory Huskové, soupeřky se pak dočkaly v přesilové hře čestného úspěchu, který vystřelila Machálková.

Ohlasy po zápase

Jiří Gurkovský: „Utkání odehráno velmi rychle, v tempu. Soupeř nás nenechal moc dýchat, velmi slušně napadal. Dokazoval, že na čtvrtém místě tabulky není úplnou náhodou. Podařilo se nám dát první dva góly z brejků a tím se trošku uklidnit, na druhou stranu víme, že jsme měli mnoho mezírek v obraně, kdy nás soupeř – možná mnohdy se stěstím – nepotrestal a velmi dobře nám zachytala gólmanka. O to více mrzí inkasovaný gól na konci, ale soupeř si jej asi zasloužil. Děkujeme za utkání a těšíme se na odvetu.“

Branky a nahrávky

branky: 4. Vendula Maroszová, 9. Michaela Kubečková, 22. Michaela Šponiarová, 23. Sára Seevaldová, 31. Barbora Husková, 39. Zuzanna Krzywak, 56. Barbora Husková, 59. Barbora Husková - 58. Veronika Machálková; rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 44; zásahy brankářů: Nikola Příleská 17 - Jana Prátová 15, Markéta Hošek Marková 3; po třetinách: 2:0, 4:0, 2:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Smetanová, Staňková, Hrobařová, Lenfeldová, Willmannová, Ferenčíková - Kubečková, Buczek, Seevaldová - Šponiarová, Hyršová, Maroszová - Krzywak, Avonds, Husková - Liberdová, Gajdošová, Kubalčíková

itelligence Bulldogs Brno: Prátová (41. Hošek Marková) - Sovadinová, Bolfová, Sigmundová, Halaštová, Plavcová, Koláčková, Hroudná - Pospíšilová, E. Brucháčková, A. Brucháčková - Machálková, Žáková, Stuchlíková - Stará, Jirková, Garguláková