Rytířky rozhodly ve třetí třetině a na svém kontě mají tři semifinálové mečboly

11. března 2023, Michal Dannhofer

Bulldogs Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:9

Vítkovické Rytířky zvládly důležité třetí utkání čtvrtfinálové série proti Bulldogs Brno. V prvním utkání na půdě soupeře totiž po soustředěném výkonu zvítězily poměrem 9:2 a už v neděli budou mít možnost sérii ukončit.

Od začátku se hrálo velmi ofenzivní utkání, dlužno podotknout, že domácím se povedlo v týdnu zapomenout na dvě nepovedená představení na Dubině. Skóre ovšem otevřela pro aktivnější Rytířky v desáté minutě Husková, o tři minuty později rozjela svůj střelecký part Seevaldová.

Na začátku druhé části přerušila hru nejprve siréna, poté také první úspěch domácích, kdy Pešková využila přesilovou hru. Vítkovice ale byly nadále aktivnější a odpověděly tak, jak je u nich v této sezóně zvykem: slepené branky Buczek a Maroszové znamenaly vedení 4:1.

Gólový účet třetí třetiny otevřela Maroszová, v 52. minutě se prosadila také Willmannová. Soupeř následně sáhl ke hře bez gólmanky, což se negativně projevilo na jeho skóre, z pohledu Vítkovic je pak jistě potěšující, že v početní nevýhodě hned třikrát skórovaly.

Ohlasy po zápase

Jiří Gurkovský: „Od nás zřejmě zatím nejslabší výkon v sérii. Dnes jsme asi nebyli úplně připraveni v hlavách. Dostali jsme se do vedení 2:0. Na začátku druhé třetiny jsme udělali – z mého pohledu – nesmyslnou chybu v oslabení, čímž se domácí dostali trošičku na koně a kousali. Poté, co jsme za sebou vstřelili třetí a čtvrtý gól, tak jsme otupili domácí entuziasmus a nadšení. Ve třetí třetině jsme to už dojeli do vítězného konce. Power play je vždy o tom, kterému týmu se povede více, a povedla se více týmu, který bránil, tedy nám. Musíme podat lepší výkon, pokud ne, tak domácí budou kousat a může to dopadnout ještě všelijak.“

Branky a nahrávky

Bulldogs Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:9
branky: 22. Tereza Pešková, 53. Ema Brucháčková - 10. Barbora Husková, 13. Sára Seevaldová, 33. Dominika Buczek, 37. Vendula Maroszová, 42. Vendula Maroszová, 52. Eliška Willmannová, 57. Sára Seevaldová, 58. Zuzanna Krzywak, 60. Sára Seevaldová; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 96; zásahy brankářů: Markéta Hošek Marková 34 - Nikola Příleská 18; po třetinách: 0:2, 1:2, 1:5

itelligence Bulldogs Brno: Hošek Marková - Pospíšilová, Bolfová, Sigmundová, Halaštová, Plavcová, Koláčková, Hroudná - Vlčková, E. Brucháčková, A. Brucháčková - Černá, Jirková, Pešková - Machálková, Žáková, Garguláková - Stuchlíková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Trošková, Ferenčíková, Matýsková, Staňková, Willmannová, Lenfeldová - Šponiarová, Hyršová, Krzywak - Kubečková, Buczek, Maroszová - Planková, Seevaldová, Husková - Liberdová, Kubalčíková