Další čisté konto pro Rytířky. Z Brna přivezly výhru nad Bulldogs 15:0

15. listopadu 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky vstoupily úspěšné do odvetné poloviny základní části Extraligy žen. V brněnské hale SportPoint se utkaly s Bulldogs Brno a ve velmi ofenzivním utkání zvítězily 15:0. První soutěžní branku ve vítkovickém dresu si připsala obránkyně Šárka Staňková, čtyři asistence pak Lucie Cholinská a hattrick Tereza Hanzlíková.

Utkání otevřelo svůj gólový účet již ve třetí minutě, když se poprvé v soutěžním utkání za Vítkovice prosadila obránkyně Šárka Staňková, v té době majitelka patnácti asistencí v dresu Vítkovic.

Už od prvních minut bylo očividné, že především Bulldogs Brno k zápasu přistoupí v rámci svých možností velmi ofenzivně, což se také dělo. V konečném účtování má sice Viktorie Karasová „pouze“ 13 zákroků, avšak objektivně lze konstatovat, že toto čisté konto, bylo co do struktury zákroků jedno z těch nejtěžších, které ve Vítkovicích vychytala.

Do konce první třetiny padly ještě další čtyři branky, svou cestu za hattrickem započala Tereza Hanzlíková. Je jistě zajímavým statistickým údajem, že na všchny branky přihrála Hanzlíkové Lucie Cholinská, která v utkání navrch přidala ještě jednu asistenci u gólu Denisy Hyršové z 39. minuty.

To byl poslední zásah druhé – gólově nejpovedenější – třetiny, po které svítilo na ukazateli v brněnské hale SportPoint skóre 0:11 pro hosty. Pozitivem druhé části je jistě také jediná využitá přesilová hra v utkání, a to z hole Seevaldové. I v tomto ohledu tak byly Rytířky stoprocentní.

Ve třetí třetině Rytířky přidaly další čtyři branky a dovedly utkání do vítězného konce poměrem 15:0.

Před světovým šampionátem ještě čeká Rytířky středeční domácí utkání na Dubině proti Mladé Boleslavi.

Tomáš Martiník:„Myslím si, že se nám zápas docela povedl. Tým byl dnes dobře naladěn, měl chuť hrát a běhat, takže jsem rád, jak k tomu holky přistoupily. Jediné, co mě mrzí je naše produktivita, měli jsme hodně šancí a ač jsme dali hodně branek, tak tam bylo také hodně neproměněných šancí. Ale dnes mě to nějak nemrzí, soupeř měl také šance, bohužel pro něj končí s nulou, přesto, že měl brejkové situace, zachytala nám gólmanka. Těší mě, že jsme hráli s chutí a pozitivní energií.“

Branky a nahrávky: 3.Staňková (Buczek), 5.Maroszová (Staňková), 18.Husková (Horečková), 19.Buczek (Prusková), 19.Hanzlíková (Cholinská), 5.Horečková (Husková), 27.Planková (Ďuríková), 29.Novotná 35.Hanzlíková (Cholinská), 38.Seevaldová (Ďuríková), 39.Hyršová (Cholinská), 47.Kubečková (Maroszová), 48.Hanzlíková (Cholinská), 48.Seevaldová (Husková), 54.Buczek (Maroszová). Rozhodčí: Lišková, Zamazalová. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63.

itelligence Bulldogs Brno: Prátová - Vlčková, Knotková, Halaštová, Dostálová, Mlčoušková, Stará, Koláčková, Hroudná, Kubalíková, Bolfová, Hodová, Mikšlová, Oplatková, Domonkosová, Pospíšilová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, Kubečková, Horečková, Maroszová, Buczek, Novotná, Trošková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Liberdová, Planková, Hyršová, Dobešová, Hanzlíková