Rytířky také napodruhé úspěšné, povedlo se jim porazit Bohemians 7:4

19. září 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky uspěly také ve druhém extraligovém utkání. V rámci výměny pořadatelství nemusely do Prahy a na Dubině naopak přivítaly soupeřky z Bohemians. Utkání, které bylo těžší, než se možná mohlo zdát, nakonec skončilo výhrou Vítkovic 7:4.

Rytířky předvedly kvalitní vstup do zápasu, ve dvanáté minutě vedly již 3:0, když se mezi dvěma zásahy Venduly Maroszové prosadila Dominika Buczek, která hrála první extraligové utkání v této sezoně.

Za necelé dvě minuty ale rozjela své představení Kristýna Kleknerová a snížila na 3:1 z pohledu domácích. Tempo zápasu poměrně značně opadlo, na obou stranách se objevila řada nepřeností a byla to Bohemka, kdo z toho nakonec těžil.

Kleknerová totiž ve 23. minutě prostřelila Karasovou podruhé a v následujících minutách rázem visely branky ve vzduchu na obou stranách. V polovině utkání pak Kleknerová dokončila poměrně šťastně hattrick a rázem se začínalo odznovu.

Vítkovice dokázaly zvýšit svou aktivitu a odměněny byly brankou Huskové, která si vyčíhala chybu v rozehrávce soupeře a potrestala.

Třetí třetina začala pro domácí florbalistky dobře, pohotovou dorážkou jim dala dvougólové vedení kapitánka Ferenčíková, o necelých deset minut později pak obrana Bohemians zapomněla na Seevaldovou, a ta ze svého oblíbeného prostoru na hraně malého brankoviště skórovala.

Reakce soupeře byla očekávatelná, sáhl ke hře bez brankářky. To přineslo snížení na dvě branky poté, co se dělovkou k tyči prosadila Fousová, poslední slovo ale měla Cholinská, která zakončila únik 2 na 1 gólem do prázdné branky.

Vítkovice tak ve svém druhém utkání zvítězily 7:4 a po zisku šesti domácích bodů je čeká první výjezd na půdu soupeře, konkrétně do Brna, kde příští neděli vyzvou Židenice.

Ohlasy po zápase

Tomáš Martiník: „Těžké utkání, které bylo dramatické až do konce. Pro nás je svým způsobem pozitivní, že se nejednalo o snadný zápas, ale musím říct, že jsme si jej udělali možná zbytečně těžší, než jsme chtěli.“

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 7.Maroszová (Buczek), 9.Buczek (Maroszová), 12.Maroszová (Buczek), 37.Husková, 44.Ferenčíková, 53.Seevaldová (Buczek), 60.Cholinská (Seevaldová) - 13.Kleknerová (Strnadová), 23.Kleknerová (Bartošová), 30.Kleknerová (Strnadová), 57.Fousová (Mezerová). Rozhodčí: Lišková, Zamazalová. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 39.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, Kubečková, Buczek, Ferenčíková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Liberdová, Planková, Hyršová, Dobešová, Maroszová, Hanzlíková

FbŠ Bohemians: Červová - Strnadová, Pálková, Fousová, Mandíková, Mezerová, Štajnerová, Kellovská, Minářová, Kleknerová, Faltová, Bartošová, Císařová, Hernandezová, Vaníčková, Havlová, Divišová, Kosová, Veselá