Rytířky stojí v superfinálové bráně! Po výhře 3:2 vedou nad FBC 3:0

16. května 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky vedou v semifinálové sérii s FBC Ostrava už 3:0 a mají tři mečboly na postup do pražského červnového Superfinále. Rozhodly o tom svou výhrou v poměru 3:2 v prvním utkání na půdě soupeře v ČPP Aréně. Sérii tak mohou ukončit již v neděli.

Od prvních minut bylo zřejmé, že tento zápas je pro sérii klíčový. Oba týmy se poměrně poctivě soustředily na obranou činnost a nechtěly soupeře pouštět do velkých útočných výpadů.

Do vedení šly Rytířky v 14. minutě, když rychlý protiútok zakončila Husková. V poslední minutě první třetiny pak vsítila zajímavý gól Buczek, když předtím s míčkem na holi dokázala přesprintovat zhruba ¾ hřiště. Po první třetině tak Rytířky vedly 2:0.

FBC Ostrava se svého prvního zásahu, i díky skvělému výkonu Viktorie Karasové, dočkalo až v polovině zápasu, kdy Denisa Kotzurová proměnila trestné střílení.

Vítkovice ale zareagovaly brankou Kubečkové, když předtím neuspěla s trestným střílením Buczek.

Ve třetí části se velmi tvrdě bojovalo, prim hrály především obě brankářky. FBC nakonec dokázalo pouze snížit 16 sekund před koncem díky brance Kristíny Hudákové.

Vítkovice tak zvítězily 3:2 a v celé sérii vedou 3:0.

Tomáš Martiník: „Zápas hodnotím pozitivně, protože si myslím, že jsme jej zvládli dobře. V první třetině jsme se dostali do vedení, a to přesto, že jsme stáli proti houževnatému soupeři, který věděl, o co se hraje. Selhali jsme ale v koncovce. Měli jsme hromadu šancí, ale neměli jsme kvalitu v koncovce, proto ten zápas byl pořád vyrovnaný a soupeř byl na dostřel a skončilo to, jak to skončilo. Z naší strany ale velmi dobrý výkon, vyjma koncovky, měli jsme hodně šancí a mohli rozhodnout dříve.“

Branky a nahrávky: 29.Kotzurová (TS), 60.K.Hudáková (Kotzurová) - 14.Husková (Ďuríková), 20.Buczek (Husková), 37.Kubečková (Planková). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Stav série: 0:3.

FBC ČPP Ostrava: Tomšová - Vrlíková, Zagórska, Rybičková, Kotzurová, Schindlerová, Hurníková, Chalupová, Šešulková, Kostková, Gálová, Zuzaníková, Káčová, Mlejnková, Vavrečková, Bačová, K.Hudáková, Pospíšilová, P.Hudáková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, M.Šponiarová, Kubečková, Halfarová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Lenčéšová, Cholinská, Enenkelová, Seevaldová, Husková, Hägg, Planková, Hyršová, Maroszová, Krzywak, Glasová