Rytířky vedou v semifinále 1:0, úvodní utkání zlomily třemi zásahy v polovině zápasu

08. května 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky vedou v semifinálové sérii 1:0 na zápasy poté, co první semifinálový zápas zvládly poměrem 9:4. O osudu zápasu se rozhodlo v jeho polovině, kdy Vítkovice dokázaly na stav 4:4 zareagovat třemi rychlými góly.

Semifinálová série začala pořádně ostrou přestřelkou: už ve třetí minutě se prosadila Maroszová, na což reagovala v úniku Mlejnková, nicméně v čase 6:30 vrátila Vítkovicím vedení Šponiarová. Poté se hra trochu uklidnila, aby v závěru první třetiny opět gradovala a přinesla FBC vyrovnání z hole Šešulkové.

Do druhé třetiny předvedly Rytířky bleskový nástup a opět vedly díky první brance Hägg. Ve 25. minutě nejprve srovnala Bačová, nicméně po půl minutě Vítkovice opět držely vedení, když skórovala Kubečková.

FBC reagovalo vyrovnáním Bačové v přesilové hře, nicméně bylo očividné, že Vítkovice zlepšily svou hru především do defenzívy, naopak soupeř měl problémy. V rozmeží 29. až 32. minuty tak Vítkovice vstřelily tři branky, jednou se prosadila Hägg, dvakrát pak Seevaldová a bylo to 7:4.

Třetí třetina přinesla velký florbalový boj, FBC se snažilo o vyrovnání, zlepšená obrana Vítkovic ale byla proti. Nakonec se tak prosadily znovu pouze Vítkovice: v 53. minutě vsítila branku Halfarová a na konečných 9:4 pak upravila Maroszová.

Tomáš Martiník: „V prvé řadě jsme rádi, že do této série vstoupili vítězně. Myslím si, že jsme do toho zápasu vstoupili poměrně aktivně a dařilo se nám vytvářet si střelecké příležitosti, přičemž jsme něco také proměnili. Nicméně je škoda velké řady neproměněných šancí, protože na to následně dokázal soupeř reagovat a až do poloviny zápasu bylo skóre vyrovnané. Na holky jsme apelovali, že jsme schopni si šance vytvářet a že pokud je začnou proměňovat, tak dokážeme soupeři odskočit. Jsem spokojený s tím, jak jsme odehráli druhou polovinu zápasu s tím, že soupeř dokázal hrozit například při power play, kde to holky odmakaly.“

Branky a nahrávky: 3.Maroszová (Hägg), 7.M.Šponiarová (Maroszová), 21.Hägg (Maroszová), 25.M.Kubečková (Buczek), 30.Hägg (Maroszová), 31.Seevaldová (Enenkelová), 33.Seevaldová (Enenkelová), 53.Halfarová (Seevaldová), 55.Maroszová - 5.Mlejnková (Bačová), 15.Šešulková 25.Bačová (Kotzurová), 28.Mlejnková (P.Hudáková). Rozhodčí: Beranová, Hejnová. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Stav série: 1:0.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, M.Šponiarová, Kubečková, Halfarová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Lenčéšová, Cholinská, Enenkelová. Seevaldová, Husková, Hägg, Planková, Hyršová. Maroszová, Krzywak, Glasová.

FBC ČPP Ostrava: Tomšová - Vrlíková, Zagórska, Rybičková, Kotzurová, Schindlerová, Hurníková, Chalupová, Šešulková, Kostková, Gálová, Zuzaníková, Káčová, Mlejnková, Vavrečková, Bačová, K.Hudáková, Pospíšilová. P.Hudáková.