Série Rytířek končí. Po sedmdesáti výhrách podlehly v prvním semifinále FBC Ostrava 2:4

20. března, Michal Dannhofer

Nic netrvá věčně. Skončila také série sedmdesáti výher v extraligových zápasech v řadě, v podání vítkovických Rytířek. Stopku jim vystavilo FBC Ostrava, které v prvním semifinále porazilo Vítkovice 2:4. Skončila tak vítkovická série, která se psala od listopadu roku 2019.

sobota 19. března
2:4

1. SC TEMPISH Vítkovice

Příleská - Ďuríková, Maroszová, Buczek, Ferenčíková, Trošková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Liberdová, Šebestová, Planková, Hyršová, Dobešová, Sovadinová, Feiková

FBC ČPP Ostrava

Tomšová - Vrlíková, Zagórska, Glasová, Rybičková, Hurníková, Sigmundová, Chalupová, Blažková, Gálová, Káčová, Pudišová, Niemczyková, Mlejnková, Klubalová, Bačová, Galnorová, K.Hudáková, P.Hudáková

Branky a nahrávky: 53.Husková (Ďuríková), 58.Seevaldová (Ďuríková) - 3.Zagórska (Mlejnková), 15.K.Hudáková (TS), 23.Chalupová (Bačová), 35.P.Hudáková (Rybičková). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 168. Stav série: 0:1.

Reportáž

Obraz hry byl prakticky neměnný. Vítkovice měly územní převahu, brankářka soupeře Veronika Tomšová si konečně připsala 37 zákroků a další desítky střel skončily v ostravském bloku. FBC naopak maximalizovalo užitek ze svých útočných akcí.

Už ve třetí minutě tak otevřela skóre Zagórska a v závěru první třetiny proměnila trestné střílení Kristína Hudáková. Vítkovicím se navíc nedařila finální přihrávka, která až příliš často končila na hokejkách FBC Ostrava.

Druhou třetinu tak otevřela branka Chalupové a uzavřel gól Paulíny Hudákové, po kterém už to s Vítkovicemi vypadalo hodně špatně.

Do třetí třetiny nastoupily Vítkovice stažené na dvě formace a v 53. minutě se prosadila Husková, v čase 57:29 pak snížila ještě Seevaldová, ale ze strany Vítkovic to bylo vše.

Po prohře 2:4 tak putuje první bod v sérii na konto soupeře a po sedmdesáti výhrách skončila také vítězná série Vítkovic.

Ohlasy po zápase

Tomáš Martiník: „Prohráli jsme, musíme to vzít jako fakt. Nejsme nadšení, ale věděli jsme, že to jednou přijde. Už několikráte jsme měli namále a teď to přišlo. Bereme to jako fakt, je to začátek série. Budeme lepší a oklepeme se z ní. Navíc herně nehodnotím zápas jako špatný, byli jsme slabí ve finální fázi. Soupeř dal góly, my jsme ještě v padesáté minutě nedali branku, to je u nás také nečekané. Soupeř si dnes vyhrát zasloužil.“

Mini přípravka 09.02.22

POZOR Mini přípravka ve středu 09.02.2022 je zrušena. Důvodem je dohrávka 1.ligy juniorek
Pá 4.2.

Mini přípravka 15.12.21

POZOR Mini přípravka ve středu 15.12.2021 je posunuta od 16:00 do 17:00. Důvodem změny je pohárový zápas mužů