Série Rytířek končí. Po sedmdesáti výhrách podlehly v prvním semifinále FBC Ostrava 2:4

20. března 2022, Michal Dannhofer

Nic netrvá věčně. Skončila také série sedmdesáti výher v extraligových zápasech v řadě, v podání vítkovických Rytířek. Stopku jim vystavilo FBC Ostrava, které v prvním semifinále porazilo Vítkovice 2:4. Skončila tak vítkovická série, která se psala od listopadu roku 2019.

Obraz hry byl prakticky neměnný. Vítkovice měly územní převahu, brankářka soupeře Veronika Tomšová si konečně připsala 37 zákroků a další desítky střel skončily v ostravském bloku. FBC naopak maximalizovalo užitek ze svých útočných akcí.

Už ve třetí minutě tak otevřela skóre Zagórska a v závěru první třetiny proměnila trestné střílení Kristína Hudáková. Vítkovicím se navíc nedařila finální přihrávka, která až příliš často končila na hokejkách FBC Ostrava.

Druhou třetinu tak otevřela branka Chalupové a uzavřel gól Paulíny Hudákové, po kterém už to s Vítkovicemi vypadalo hodně špatně.

Do třetí třetiny nastoupily Vítkovice stažené na dvě formace a v 53. minutě se prosadila Husková, v čase 57:29 pak snížila ještě Seevaldová, ale ze strany Vítkovic to bylo vše.

Po prohře 2:4 tak putuje první bod v sérii na konto soupeře a po sedmdesáti výhrách skončila také vítězná série Vítkovic.

Tomáš Martiník: „Prohráli jsme, musíme to vzít jako fakt. Nejsme nadšení, ale věděli jsme, že to jednou přijde. Už několikráte jsme měli namále a teď to přišlo. Bereme to jako fakt, je to začátek série. Budeme lepší a oklepeme se z ní. Navíc herně nehodnotím zápas jako špatný, byli jsme slabí ve finální fázi. Soupeř dal góly, my jsme ještě v padesáté minutě nedali branku, to je u nás také nečekané. Soupeř si dnes vyhrát zasloužil.“

Branky a nahrávky: 53.Husková (Ďuríková), 58.Seevaldová (Ďuríková) - 3.Zagórska (Mlejnková), 15.K.Hudáková (TS), 23.Chalupová (Bačová), 35.P.Hudáková (Rybičková). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 168. Stav série: 0:1.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Ďuríková, Maroszová, Buczek, Ferenčíková, Trošková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Liberdová, Šebestová, Planková, Hyršová, Dobešová, Sovadinová, Feiková

FBC ČPP Ostrava: Tomšová - Vrlíková, Zagórska, Glasová, Rybičková, Hurníková, Sigmundová, Chalupová, Blažková, Gálová, Káčová, Pudišová, Niemczyková, Mlejnková, Klubalová, Bačová, Galnorová, K.Hudáková, P.Hudáková