Série putuje do Ostravy za nerozhodného stavu

30. března 2015, CD

Druhý zápas výsledkově ovládl Tatran a vyrovnal semifinálovou sérii. Jedïným střelcem Vítkovic Pešat

Druhý zápas semifinále začali lépe domácí hráči Střešovic, když ve 4. minutě otevřel skóre Jiří Kolísko. Zakrátko mohl zvýšit Vávra, ale nastřelil pouze tyč Součkovy branky. V brance Tatranu se místo nevýrazného Kafky objevil Rebro a vedl si o dost lépe než jeho velezkušený kolega. Vítkovicím za celý zápas toho mnoho nedovolil.

Jestliže Tatranu vyšel začátek první třetiny dobře, tak začátek druhé třetiny jim vyšel doslova perfektně. Již po šestnácti vteřinách se prosadil dorážkou Fridrich a za další minutu přidal další zásah Natov. Rychlé slepené góly byly zřejmě rozhodující. Vítkovicím se sice podařilo nápor Tatranu zastavit, ale samy se do dobře bránícho bloku Střešovic dostávaly jen těžko.

Třetí třetinu začaly konečně lépe Vítkovice. Matúš trefil tyč, o chvíli později už se ale ostravští hráči radovali po trefě Lukáše Pešata. Definitivní konec naději přinesl přelom 48. a 49. minuty, kdy Souček inkasoval 2x během pěti (!) vteřin z holí Richtera a Beneše. A syn slavného otce Beneš přidal v 53. minutě i poslední gól a stanovil tak konečný výsledek druhého semifinále na 6:1 pro Tatran.

Branky a nahrávky: 4. Kolísko Jiří (Gruber), 21. Fridrich (Beneš), 22. Natov (Richter), 48. Richter, 49. Beneš, 53. Beneš (Gruber) - 43. Pešat (Jankulár). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 282. Střely na branku: 17:11. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Tatran Střešovice: Rebro - Nushart, Heřmanský, Komárek, Deutsch, Mayer, Fořt, Kolísko Jiří, Richter, Riebauer, Kolísko Jan, Vávra, Gruber, Fridrich, Zavadil, Beneš, Řehoř, Natov, Ullmann.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Hubálek, Heczko, Brus, Jankulár - Hájek, Řezanina, Šebesta - Bräuer, Delong, Pešat - Matúš, Matejčík, Jousi - Gál.