Sváteční výhra v souboji neporažených. Rytířky zvítězily 11:1 nad Olomoucí

29. září 2021, Michal Dannhofer

Extraliga žen nezahálela ani o státním svátku, proto v úterý na Dubinu přijela Olomouc. Florblaistky z Hané přijely v pozici neporaženého týmu, na Dubině se tak utkaly dva celky, které ještě nepoznaly hořkost porážky. Zápas nakonec skončil vítězstvím Rytířek 11:1, čtyři body si zapsala oslavenkyně Denisa Hyršová

Od Olomouce se od doby, co ji vede trenérská dvojice Radek Řehák – Dagmar Sigmundová očekává celoplošný a agresivní florbal, což se minimálně ve velké většině utkání naplnilo. V první třetině tak padly tři branky, střelecké účty si otevřela nejen zmíněná Hyršová, ale také pozdější autorka hattricku Hanzlíková a mezi ně se gólově vklínila Novotná.

Do poloviny zápasu se ještě dokázaly prosadit opět Hyršová s kanonýrkou Huskovou. Olomouc občasně hrozila především z rychlých protiútoků, ale souvislý tlak si nedokázala vytvořit. V polovině zápasu došlo k předem domluvenému střídání brankářek, kdy Schoupalovou nahradila Nikola Dlouhá.

Ve 38. minutě pak dobře umístěnou ranou proměnila jeden ze svých typických ofenzivních výpadů Ďuríková, později vyhlášena za nejlepší hráčku utkání na straně Vítkovic.

Ve třetí třetině Vítkovice přidaly dalších pět branek, prosadily se Maroszová s Ferenčíkovou a Cholinskou, dvě branky potřebné pro hattrick vsítila také Hanzlíková. Čestného úspěchu se dočkala také Olomouc, která se dočkala díky individuální akci Kacelové.

Vítkovice tak zvítězily 11:1 a v sezoně neztratily ještě ani bod. Nyní budou hájit své pozice na dvou venkovních duelech v Praze: proti Startu98 a Tatranu.

Ohlasy po zápase

Tomáš Martiník:„Věděli jsme, s čím zhruba soupeř přijede, takže utkání probíhalo podle našich předpokladů. Soupeř se prezentoval aktivní osobní obranou, s čímž jsme si museli poradit a v zápase byly úseky, kdy se nám to dařilo lépe a kdy hůře. Vypracovali jsme si relativně dost šancí, přičemž na začátku zápasu jsme tyto šance nedokázali proměňovat, postupem času to bylo lepší. Soupeři pak také docházely síly, takže to bránění nebylo až tak urputné. Jistá dávka spokojenosti s výkonem je, nicméně nikoliv vše v naší hře a v přístupu k utkání bylo ideální.“

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6.Hyršová (Hanzlíková), 19.Novotná (Buczek), 19.Hanzlíková (Staňková), 28.Hyršová (Buczek), 30.Husková (Ďuríková), 38.Ďuríková (Husková), 44.Maroszová (Buczek), 53.Ferenčíková (Ďuríková), 54.Hanzlíková (Hyršová), 56.Cholinská (Hyršová). 60.Hanzlíková (Cholinská) - 55.Kacelová (Pešavová). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: . Průběh utkání: .

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, Kubečková, Horečková, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Pudzisz, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Liberdová, Planková, Hyršová, Dobešová, Maroszová, Hanzlíková

FBS Olomouc: Schoupalová (31. Dlouhá) - Barvíková, Soušková, Hegingerová, Šablaturová, Pejzlová, Folková, Brančíková, Jakubkovičová, Dvořáková, Reimerová, Pešavová, Zmrzlá, Hubáčková, Zhébalová, Palinková, Kacelová