Tatran skolil Rytíře i podruhé

20. března 2022, VG

Za bezbrankového stavu trefili vítkovičtí Rytíři dvakrát brankovou konstrukci za střešovickým gólmanem Lukášem Křížem. Jenže to bylo na dlouho vše, co ve druhém střetnutí semifinálové série proti Tatranu dokázali. Rytíři prohráli 1:8, v sérii hrané na čtyři vítězství ztrácejí 0:2 na zápasy. Domů se vracejí se dvěma porážkami s celkovým skóre 2:12.

Už úvodní dějství druhého duelu semifinále nebylo pro Vítkovické šťastné. Sami se gólově neprosadili, zato gólman Lukáš Souček musel dvakrát lovit míček ze své branky. V prostřední části Rytíři znovu dvakrát inkasovali, pak mohl Marek Bräuer vykřesat naději, jenže trestné střílení ve 28. minutě neproměnil, Kříž zůstával dál nepřemožitelný.
První a jedinou branku Rytíři vstřelili ve 43. minutě, trefil se právě Marek Bräuer. Jenže to už bylo za stavu 0:5...
V 55. minutě ještě domácí svůj náskok navýšili díky využité přesilovce, poté Rytíři sáhli ke hře bez brankáře, ale k ničemu to už nevedlo.
Vítkovickým nezbývá nic jiného než v domácích zápasech zarvat a vyrovnat stav série. Semifinále bude pokračovat dvěma duely ve Sportovním centru na Dubině o víkendu.

Branky a nahrávky: 8.Eliáš (Němeček), 19.Meliš (Šindelář), 25.Martin Čermák (Tlapák), 27.Němeček (Marek Beneš), 32.Marek Beneš (Šimek), 55.Kreysa (Martin Čermák), 59.Kreysa (Marek Beneš), 60.Kreysa (Havlas) – 43.Bräuer (Zubek). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 225. Stav série: 2:0.

Tatran Střešovice: Kříž – Mühlfait, Piskáček, Sládeček, Němeček, Pánek – Eliáš, Tlapák, Kreysa, Šimek, Sádlo, Jak. Kolísko, Martin Čermák, Havlas, Marek Beneš, Meliš, Švéda, Šindelář.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Jan Šebesta, Nehera, Švajný, Hatala, Hubálek, Vítovec, Kaleta – M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Šindler, Bräuer, Zubek, Delong, Matejčík, Besta.