Tři body z derby, které se nerodily snadno. Vítkovice – FBC Ostrava 7:4

28. listopadu 2022, Michal Dannhofer

1.SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:4

První superligové derby v této sezoně je minulostí a zná svého vítěze. Především díky povedené poslední třetině šlo na stranu Rytířů, kteří porazili FBC Ostrava poměrem 7:4. V tabulce tak zůstávají na druhém místě, v příštím týdnu se představí hned dvakrát, nejprve proti Královským Vinohradům, následně proti Mladé Boleslavi.

Začátek utkání nastínil, jak zhruba bude obraz hry vypadat. Oba týmy se soustředily na obranu a bylo očividné, že nechtějí inkasovat. Jako první se prosadily Vítkovice, když Rostislav Gattnar využil přesilovou hru ve čtvrté minutě. Ostrava vyrovnala díky Pobořilovi po třinácti minutách hry a vedení Vítkovicím vzápětí vrátil Martin Gattnar.

Druhá třetina se domácím Vítkovicím příliš nepovedla. Byly pasivní, navíc je na místě pochválit gólmana soupeře Jana Bindera, který předvedl několik zajímavých zákroků. Skórovat se v přesilové hře povedlo Bräuerovi, v 36. minutě pak skóre otočil Herblich.

Nástup do třetí třetiny se ale Rytířům povedl: Ve 45. minutě totiž skóre otočili Pažák s Matejčíkem a Vítkovice již ani vyrovnání nepřipustily. Po brance Rostislava Gattnara na 5:3 sáhlo FBC k power play, kdy ale tým podržel gólman Souček, proto se FBC povedlo pouze snížit na 4:5, nicméně následovaly dvě branky do opuštěné Binderovy klece.

Vítkovice tak zvítězily 7:4 a naladily se dva zápasy, které je čekají během následujícího víkendu

Pavel Brus „Byl to těžký zápas, což jsme čekali. Měli jsme tam hodně dobrých pasáží a hodně špatných pasáží, které se tak nějak střídaly v průběhu zápasu. Až ve třetí třetině jsme se dokázali dostat do tempa a přetavit naši převahu v gólový rozdíl. Během zápasu jsme měli hodně gólových momentů, ale nebyli jsme schopní je proměnit. Na druhou stranu, takový zápas nám dá více než zápasy, kde vstřelíme deset branek a je hned rozhodnuto, takže to je za mě pozitivní.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:4
branky: 4. Rostislav Gattnar, 14. Martin Gattnar, 45. Michal Pažák, 45. Marek Matejčík, 56. Rostislav Gattnar, 59. Martin Gattnar, 60. Lukáš Fukala - 13. Lukáš Pobořil, 29. Marek Bräuer, 36. Lukáš Herblich, 58. Daniel Chatrný; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 320; zásahy brankářů: Lukáš Souček 8 - Jan Binder 10; po třetinách: 2:1, 0:2, 5:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Besta, Šebesta, Pažák, Hatala, Kaleta, Vítovec - Šindler, Zubek, M. Gattnar - Sidunov, R. Gattnar, Matejčík - Kaleta, Fukala, Hložanka

FBC ČPP Ostrava: Binder - Němec, Choma, Barabáš, Šulc, Jakubec, Šubert, Košarišťan - Pešat, Kuczera, Bräuer - Herblich, Pobořil, Gál - Mikoláš, Sedláček, Soukup - Chatrný, Marčon