Úspěšný vstup! Rytířky zvítězily nad Olomoucí 17:4 a ve čtvrtfinálové sérii vedou 1:0

10. dubna 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky se dočkaly nejdůležitější části extraligové sezony. Začala jim totiž pouť play off. A začala velmi úspěšně. Ve svém úvodním vystoupení na Dubině totiž porazily soupeřky z Olomouce vysoko 17:4. Čtyřmi body se o to zasloužily Vendula Maroszová s Dominkou Buczek.

Od začátku utkání byl viditelný velký rozdíl ve všech herních činnostech. Olomouc sice sympaticky stále vyvíjela aktivitu, Vítkovice ale nemilosrdně trestaly jakoukoliv chybu hostujícího týmu a skóre tak narůstalo v olomoucký neprospěch.
Už v první třetině Vítkovice nastřílely sedm branek, přičemž jedinou úspěšnou střelkyní na straně hostí byla exvítkovická Tamara Hašová, která si zápas play off Extraligy žen zahrála téměř na den přesně po šesti letech.
V podobném duchu se pokračovalo také ve druhé třetině, kterou Vítkovice získaly na svou stranu poměrem 6:1, až ve třetí části tempo zápasu trochu opadlo, nic to ale nemohlo změnit na výrazné výhře Vítkovic.
Rytířky nakonec zvítězily 17:4 a v sérii se ujaly vedení 1:0. Potvrdily tím, že Prezidentský pohár je ve správných rukou.

Tomáš Martiník (1. SC TEMPISH Vítkovice): „Chtěli jsme do série nastoupit přesně tak, jak jsme nastoupili, takže to můžeme hodnotit jako povedené a jsme spokojeni. Myslím si, že oba týmy měly chuť hrát a mě těší, že jsme soupeřovu aktivitu přehráli naší hrou. V první třetině jsme nastříleli góly a zápas tím prakticky rozhodli, jsem rád, že jsme ve stejném trendu pokračovali také ve druhé třetině, měli jsme hlavně útočnou kvalitu. Třetí třetina už byla trošičku horší, ale celkově budu hodnotit pozitivně. Sedmnáct vstřelených branek je super, čtyři obdržené jsou trochu horší, ale hodnocení musí být pozitivní.“

Branky a nahrávky: 4.Husková (Buczek), 6.Hägg (M.Šponiarová), 8.Maroszová (M,Šponiarová), 11.Husková (Ďuríková), 14.Ďuríková (Buczek), 18.Enenkelová (Cholinská), 20.Buczek, 24.Kubečková (Planková), 26.Ferenčíková (M.Šponiarová), 27.Kubečková (Husková), 30.Cholinská (Enenkelová), 33.Halfarová (Cholinská), 33.Maroszová (Hägg), 43.Krzywak (Seevaldová), 44,.Hägg (Maroszová), 50.Lenčéšová (Buczek), 57.Maroszová (Ferenčíková) - 9.Hašová, 23.Kacelová (Reimerová), 48.Reimerová (Peterková), 60.Kacelová (Hašová). Rozhodčí: P.Števček, R.Števček. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Stav série: 1:0.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, M.Šponiarová, Kubečková, Halfarová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Lenčéšová, Cholinská, Enenkelová, Seevaldová, Husková, Hägg, Planková, Hyršová, Maroszová, Krzywak, Glasová

FBS Olomouc: Franková - Zacpalová, Barvíková, Rozenbergová, Sigmundová, Pejzlová, Peterková, Reimerová, Soušková, Rennerová, Pešavová, Ryšavá, Střídová, Axmannová, Suchánková, Lázárová, Palinková, Kacelová, Hašová