Úspěšný vstup do nového roku. Rytířky daly Panthers 20 branek a neinkasovaly

07. ledna 2023, Michal Dannhofer

Panthers Praha - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:20

Vítkovické Rytířky jednoznačně potvrdily roli favorita a z Rudné u Prahy si odvezly výhru 20:0 nad posledním týmem tabulky – Panthers Praha. Utkání bylo výrazně ovlivněno třemi individualitami: brankářka Karolína Krištofová si za 13 úspěšných zákroků zapsala čisté konto, Barbora Husková nasbírala sedm kanadských bodů a poprvé v sezóně se představila obránkyně Jana Trošková, která překonala zdravotní problémy.

Rytířky předvedly drtivý nástup do zápasu, který určitým způsobem určil jeho následný průběh. Soupeřky byly spíše statičtější, naopak Vítkovice neustále prověřovaly brankářku domácího týmu Štěpánku Neumanovou.

V první třetině daly celkem sedm branek, ve druhé části si vybraly střeleckou smůlu a byť byly neustále aktivnější, tak zapsaly pouhé dva zásahy, aby vzápětí ve třetí třetině daly vzpomenout na své obávané ofenzivní schopnosti a konto soupeřek zatížily hned jedenácti góly.

Také v šestnáctém pokračování Extraligy žen tak nenašly přemožitelky a za týden se na Dubině postaví soupeři z Olomouce.

Ohlasy po zápase

Jiří Gurkovský: „Utkání orámovaly tyčky naší branky, z čehož plyne, že si je gólmanka seřídila dobře a stejně tak vyřešila ojedinělé výpady domácích, případně ji pomohli beci. Úspěšná první třetina určila ráz utkání, ve druhé třetině jsme zkoušeli, co všechno jde nedat, abychom si ve třetí třetině vyzkoušeli pravý opak.“

Branky a nahrávky

branky: 5. Denisa Ferenčíková, 6. Eliška Willmannová, 8. Dominika Buczek, 12. Barbora Husková, 14. Michaela Šponiarová, 17. Dominika Buczek, 20. Sára Seevaldová, 25. Barbora Husková, 39. Zuzanna Krzywak, 41. Michaela Šponiarová, 41. Sára Seevaldová, 43. Zuzanna Krzywak, 45. Michaela Kubečková, 45. Michaela Šponiarová, 48. Zuzanna Krzywak, 52. Sára Seevaldová, 53. Michaela Kubečková, 56. Denisa Ferenčíková, 57. Barbora Husková, 57. Vendula Maroszová; rozhodčí: Dalibor Repček - Adam Tietz; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 15; zásahy brankářů: Štěpánka Neumanová 39 - Karolína Krištofová 13; po třetinách: 0:7, 0:2, 0:11;

Panthers Praha: Neumanová - Zikmundová, Šindelářová, Gocová, Retová, Pavlicová, Pašková, Rozehnalová, Budská, Vlčková, Raková, Drábková, Křemenáková, Faťunová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Krištofová - Willmannová, Ferenčíková, Lenfeldová, Trošková, Staňková, Smetanová - Šponiarová, Kubalčíková, Krzywak - Matýsková, Seevaldová, Husková - Kubečková, Buczek, Maroszová - Gajdošová