Rytíři přehráli Black Angels

02. října 2021, VG

Nebylo to tak jednoznačné jako v předchozích dvou duelech, kdy vítkovičtí Rytíři nasázeli svým soupeřům pokaždé přes deset branek, i tak je další vítězství přesvědčivé - Rytíři vyhráli v Praze v 6. kole Superligy nad domácími Black Angels 8:2.

"Bodově je hodnocení kladné. Chtěli jsme šest bodů z víkendu, takže půl plánu máme splněno," prohlásil kouč Rytířů Pavel Brus.
Utkání se zlomilo na začátku druhé třetiny. Adam Delong zvýšil na 3:1, domácí Tomáš Hanák pak už sice překonal gólmana Denise Jasioka, ale odkrytou branku minul. A hosté z hole Marka Bräuera udeřili znovu. Black Angels sice snížili na rozdíl dvou branek, ale ve třetí třetině už skórovali jen Rytíři, a to čtyřikrát.
"Zahráli jsme slušně do obrany. Bylo tam pár šancí Black Angels po našich technických chybách, ale hráli jsme celkem organizovaně a celý zápas jsme si tvořili šance, potenciál je dobrý," konstatoval Pavel Brus, jenž však musí řešit další komplikace. "Během zápasu nám zase někdo odpadl, takže se sestava měnila. Nejsme schopni se sehrát, protože každý zápas hraje jiná sestava. Ale kluci podali zodpovědný výkon, jsem spokojený."

Branky a nahrávky: 15.Obuškevič (J.Boček), 37.Fryš (Novotný) – 11.M.Gattnar (Šindler), 16.Besta (Šindler), 24.Delong (Nehera), 26.Bräuer (Hatala), 41.M.Gattnar (Besta), 52.R.Gattnar (Matejčík), 54.Delong (M.Gattnar), 58.Matejčík. Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110.

Black Angels: Körber – Straka, Obuškevič, Beránek, Ludvík, Bauman, Bouček – M.Boček, Fryš, Novotný, Jan Kopecký, Čáslava, Svatoš, Hromada, Neklan, J.Boček, R.Hanák, T.Hanák, Renčín.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok – Nehera, Švajný, Hatala, Hubálek, Vítovec, Kaleta – Čonka-Skyba, M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Šindler, Bräuer, Palčinský, Delong, Matejčík, Besta.