Rytíři mají první bod

01. května 2021, VG

Pohodová první třetina a nervydrásající finiš. Tak lze velmi zjednodušeně shrnout úvodní bitvu semifinálové série play off, v níž vítkovičtí rytíři nastoupili v domácím prostředí proti pražské Spartě. Bod za výhru 7:6 si připsali Rytíři.

A výrazně k ní nakročili v úvodní dvacetiminutovce. Na gól Jakuba Hubálka ze 2. minuty sice hosté o dvě minuty později odpověděli, ale nabuzení domácí soupeři do první přestávky nasypali další čtyři branky. Ve druhé třetině se Sparta dostala na dostřel dvou branek, naštěstí pro Rytíře jim třígólový náskok před třetí částí vrátil gól Lukáše Hájka.
Když na začátku třetí části zvyšoval Marek Matejčík na 7:3, zdálo se být hotovo. Jenže sparťané se dvěma slepenými góly ve 49. minutě dostali na dostřel. Od 58. minuty zkoušeli ve snaze o vyrovnání hru v šesti bez brankáře, v čase 59.16 dokonce prolomili vítkovickou obranu pošesté, ale vyrovnávací branku už jim Rytíři nedovolili.
O druhý bod se bude hrát dnes znovu ve Sportovním centru Dubina, úvodní buly padne ve 20.00 a fanoušci mohou zápas sledovat v přímém přenosu na ČT Sport

Branky a nahrávky: 2.Hubálek (Hájek), 5.Sladký, 8.Delong (Gattnar), 14.Švajný (Bräuer), 16.Sidunov (Hájek), 39.Hájek (Hubálek), 44.Matejčík (Hájek) – 4.Marvánek (Ujhelyi), 27.Marvánek (Beneš), 38.Beneš (Krbec), 49.Beneš (Krbec), 49.Čermák, 60.Pruner (Krbec). Rozhodčí: Drápal - Jakub Pospíšil. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Stav série: 1:0.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek – Čonka-Skyba, Choma, Sladký – Gattnar, Sidunov, Šindler – Švajný, Hájek, Bräuer – Besta, Delong, Kaleta – Matejčík.

Acema Sparta Praha: Mart. Beneš – Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Dolejš, Křenek, Pruner – Kolstrunk, Juha, Zouzal – Ujhelyi, Kozák, Beneš – Pažák, Čermák, Kareš – Krbec, Hurt.