Proti Boleslavi přišel výpadek

04. ledna 2020, VG

Souboj s lídrem superligové soutěže ve 20. kole soutěže Rytířům nevyšel. Především pak druhá třetina, ve které sedmkrát inkasovali. Před vedoucím celkem tabulky se vítkovičtí florbalisté museli sklonit po prohře 4:9.

"Rozhodl náš výpadek na začátku druhé třetiny, kdy soupeři spadlo do brány vše," potvrdil vítkovický trenér Pavel Brus. Hosté mezi 23. a 28. minutou vstřelili čtyři branky. "Zato my jsme nebyli schopni proměnit ani vyložené šance," posteskl si lodivod domácího celku. "Potom jsme hru otevřeli, ale šance, co jsme měli, jsme znovu neproměnili a propadli párkrát v presu," podotkl Brus. Mladoboleslavští poté od 35. do 40. minuty přidali další tři góly.
Do poslední dvacetiminutovky tak Vítkovičtí nastupovali za stavu 2:9. "Třetí třetina už byla jen trénink," konstatoval Pavel Brus, jehož svěřenci si před domácím finálovým turnajem Champions Cupu ověřili, že proti silnému soupeři si nemohou dovolit ani na chviličku vypadnout z rytmu. "Nám pomohlo, že jsme přečkali na začátku utkání tlak Vítkovic. Potom jsme se dostali do utkání a rozhodla naše produktivita ve druhé třetině," zhodnotil šlágr kola mezi lídrem a druhým celkem soutěže za vítěze trenér Mladé Boleslavi Radek Gwuźdź.

Branky a nahrávky: 13.Besta (Rýpar), 24.Bräuer (Nehera), 44.Sladký (Hájek), 60.Bräuer (Hájek) – 17.Natov (Curney), 19.Natov (Tomašík), 23.Tomašík, 24.Curney (Natov), 25.Tomašík (Šebek), 28.Tadeáš Chroust (Komárek), 35.Tomáš Chroust (Komárek), 39.Bína (TS), 40.Tokoš (Šebek). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 394.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (35.Gurkovský) – Řezanina, Nehera, Hubálek – Hrubý, Firda, Sladký – Gattnar, Jan Šebesta, Herblich – Rýpar, Hájek, Hatala – Bräuer, Jastřembský, Besta.

Předvýběr.CZ Florbal MB: L.Bauer – Tichý, Suchánek, Gruber, Höffer, Zakonov – Šebek, Komárek, Tadeáš Chroust – Tomáš Chroust, Bína, Tokoš – Curney, Tomašík, Natov.