Vítkovice budou mít v Superfinále i ženské zastoupení!

05. dubna 2014, Zuzana Košťálová

V sobotním šestém semifinálovém zápase dokázaly ženy otočit nepříznivý vývoj utkání, kdy prohrávaly 1:2. Nakonec zvítězily 6:2 a hattrickem se blýskla Hana Sládečková.

Do zápasu naskočily oba týmy s velkou chutí hrát a bojovat. První branka přišla v osmé minutě. Po vyloučení Léblové se dokázala přesně trefit Lucie Paulovičová. Na vyrovnávací branku ale nemusely domácí hráčky čekat dlouho. Andrea Pastušková v čase 9:00 doklepla za záda Provázkové střelu Léblové. To však vůbec Chodov ve hře neutlumilo. Byl stále aktivní a zásluhou mu byla branka z hole Lucie Paulovičové minutu a půl před zazněním sirény.

Na začátku druhé části Vítkovice přečkaly oslabení a následně se rvaly o každý kousíček hřiště, aby mohly vyrovnat. Vyrovnávací branku si pak připsala Ivana Šupáková, která se i díky clonící Léblová prosadila střelou z otočky. Oslabení si zahrály také hostující hráčky, ale Vítkovice toho využít nedokázaly. Až těsně před koncem prostřední třetiny se na hranici malého brankoviště nejlépe zorientovala Hana Sládečková a poslala Vítkovice poprvé v zápase do vedení.

Závěrečná část patřila domácím hráčkám. Chodov dokázal chvíli odolávat, ale poté začala úřadovat Hana Sládečková, která vsítila čtvrtý gól Vítkovic. O chvíli později pak i pátou branku, která pro domácí znamenala třígólový náskok, a pro Sládečkovou hattrick v zápase. Chodov rozhodně zbraně neskládal, Kubíčková musela vytahovat jeden zákrok za druhým a podržela svůj tým v důležitých momentech. Domácí hráčky hnali kupředu fanoušci, kteří přes polovinu závěrečné části ve stoje tleskali a fandili. Další branku měla na holi Halfarová, ale proti ní se vytáhla skvělým zákrokem Provázková a maskou míček vyrazila. Na konci zápasu to zkoušel Chodov bez brankářky, ale nepodařilo se jim vstřelit branku. Naopak Denisa Ferenčíková nejdříve orazítkovala tyč nebráněné svatyně, ale druhý její pokus už byl úspěšný. Konečný stav tak činil 6:2 pro domácí hráčky, které se mohou těšit na Superfinále 2014.

Nejlepší hráčky utkání: Lucie Paulovičová (Chodov), Hana Sládečková (Vítkovice).

Branky a nahrávky: 9. Pastušková (Léblová), 34. Šupáková (Léblová), 40. Sládečková, 46. Sládečková (Ratajová), 48. Sládečková (Ratajová), 60. Enenkelová (Léblová) – 8. Paulovičová (Beránková), 19. Paulovičová (Svobodová). Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 167. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková (Ranochová) – Šponiarová, Šupáková, Halfarová, Novakovská, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Quittková, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Mahdalová

FAT PIPE FLORBAL CHODOV: Provázková (Kreisingerová) – Hofmanová, Tučková, Dvořáková, Lacková, Steinbachová, Tožičková, Kuchařová, Kodhajová, Řepková, Jiříčková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Svobodová, Matoušková, Polívková, Bachmaierová