Rytíři podlehli Boleslavi

21. října 2019, VG

Dohrávka 7. kola Superligy vítkovickým Rytířům nevyšla. V Mladé Boleslavi podlehli domácímu celku 3:6, poté co nechali vyniknout mladoboleslavského forvarda Jiřího Curneyho - ten vstřelil čtyři branky. "Dneska jsme odehráli 50 m

"Dneska jsme odehráli 50 minut dobrý zápas do obrany. Na to, kolik lidí nám ještě chybí a jaké góly jsme obdrželi, tak zápas padesát na padesát," hodnotil vítkovický kouč Pavel Brus. jeho svěřenci totiž sehráli s lídrem tabulky více než vyrovnanou bitvu. V 54. minutě prohrávali o jedinou branku 3:4 a dostali výhodu dvou přesilovek. Ani jednu však nevyužili. Domácím se naskytla stejná výhoda v 57. i 58. minutě a Mladá Boleslav narozdíl od hostů přesilovku využila. A když Vítkovičtí inkasovali do prázdné branky při power play, bylo o výsledku rozhodnuto.
"Mrzí mě nevyužité přesilovky na konci, tam jsme měli zápas otočit. Z toho se poučíme," dodal trenér Brus.

Branky a nahrávky: 18.Curney (Natov), 29.Bína (Höffer), 38.Curney (Natov), 43.Curney (Tomáš Chroust), 59.Curney (Suchánek), 59.Šebek (Tomašík) – 16.Hájek (Řezanina), 36.Kuczera (Řezanina), 43.Hatala (Hrubý). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 515.

Předvýběr.CZ Florbal MB: L.Bauer – Novák, Suchánek, Höffer, Zakonov, Krzyžanek – Šebek, Tadeáš Chroust, Tomáš Chroust – Bína, Tokoš, Korych – Gruber, Švejda, Curney – Martínek, Tomašík, Šlechta – Natov.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Hrubý, Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Herblich, Rýpar – Firda, Sladký, Gattnar – Řezanina, Hájek, Hatala – Bräuer, Besta.