Vítkovice se staly vítězkami Poháru České pojišťovny!

20. ledna 2015, Zuzana Košťálová

Vítkovice v prodloužení finále Poháru České pojišťovny porazily Herbadent a berou zlaté medaile! Vítěznou trefu si připsala Veronika Enenkelová.

První nebezpečnější šanci měla ve čtvrté minutě za vítkovické hráčky Šupáková, která pálila z levého křídla. Kuchyňková ale její pokus na vzdálenější tyč vyrazila rukou. Na druhé straně se potom v dobré střelecké pozici objevila Sádková, ale i Kubíčková si připsala úspěšný zákrok. Velkou chuť po otevření skóre pak měla Stará, ale proti její střele ze středu hřiště neměla vítkovická brankářka problém. Velkou šanci ke vstřelení branky měl Herbadent ve dvanácté minutě při závaru před svatyní Vítkovic, kdy se k odraženému míčku dostala Ziminaová, ale Kubíčková vsedě vyrazila pravou rukou. Další střelecký pokus ze střední vzdálenosti pak měla znovu Stará a mířila do levého horního růžku branky. Brankářka Vítkovic však míček chytila a uklidnila situaci. Ani další kombinace a akce ke gólu nevedly a stav po první třetině tak zůstal bezbrankový.

V úvodu druhého dění měla obrovskou šanci v přesilové hře Billá, ale nepřehodila sedící Kubíčkovou, která se vytáhla povedeným zákrokem. Enenkelová pak na druhé straně z protiútoku trefila pouze boční síť. Vítkovice ustály počáteční tlak Herbadentu a následně se usadily na útočné polovině. K míčku se pak dostala Denisa Ratajová, která se střelou ze středu hřiště prosadila ke vzdálenější tyčce Kuchyňkové. Ihned po buly pak z bekhendového pokusu pálila Enenkelová a míček jen těsně proletěl kolem branky.

Ve 28. minutě si s míčkem v rohu u branky Kuchyňkové pohrála Michaela Šponiarová, která se pak dostala do střeleckého úhlu a z otočky navýšila. Ve dvanácté minutě se podařilo Herbadentu snížit, když se z nenápadné akce z pravého křídla dokázala prosadit Lucia Košturiaková. Šance si následně vytvářely oba týmy, ale skóre se neměnilo. V poslední minutě pálila z otočky Ratajová k pravé tyčce Kuchyňkové, ta rukou vyrazila.

Ve 44. minutě zapomněla obrana Vítkovic na Slavíkovou, která tak zůstala sama proti Kubíčkové. Vítkovická brankářka však její pokus k tyčce vyrazila. V 51. minutě měla v bezprostřední blízkosti branky Herbadentu šanci Ferenčíková, ale napálila jen brankářku. Vítkovice neproměňovaly své střelecké šance a na druhé straně se mohla prosadit Pilíková, která měla před sebou prázdnou branku, ale Kubíčková její šanci skokem ke druhé tyčce branky vyrazila. Odraženého míčku se však poté zmocnila Dominika Šteglová a z první možné pozice se přesně trefila pod víko branky. Na obou stranách byla najednou vidět velká nervozita a střely lítaly mimo bránu. V poslední vteřině hry zahrozila Halfarová, jejíž tvrdá střela z volného úderu proletěla těsně nad horní tyčkou branky.

V prodloužení mířila svou střelu Ratajová pod horní tyč, ale Kuchyňková těsně vyrazila.. Sládečková poté pálila z levé strany hřiště na bližší tyč, ale brankářka Herbadentu si místo pokryla. Z volného úderu z rohu hřiště přihrála na Veroniku Enenkelovou Šupáková, a ta nekompromisní střelou rozhodla o vítězství vítkovického celku.

Nejlepší hráčky: Michaela Šponiarová (VIT), Lucia Košturiaková (HER).

EXTRAHERO: Denisa Ratajová (VIT)

Branky a nahrávky: 32. Košturiaková (Hubáčková), 57. Šteglová (Pilíková) – 26. Ratajová (Sládečková), 28. Šponiarová (Enenkelová), 68. Enenkelová (Šupáková). Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 784. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Herbadent FK Jižní Město: Kuchyňková – Stará, Ferencová, Košturiaková, Šteglová, Steinbachová – Pilíková, Billá, Slavíková, Sádková, Kubišová – Nordinová, Kleinová, Hubáčková, Čapková, Ziminaová – B. Polívková, A. Polívková, Krupnová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková – Laitinen, Mandátová, Kociánová, Léblová, Šupáková – Halfarová, Vobořilová, Sládečková, Ferenčíková, Ratajová – Pastušková, Klapitová, Paloncyová, Šponiarová, Enenkelová - Šrotová