Vítkovice uspěly na Spartě, po výhře 9:2 zůstávají s plným počtem bodů

19. září 2022, Michal Dannhofer

Rytíři si v pondělí před kamerami České televize připsali důležitou výhru na hřišti soupeře. V pražské UNYP Aréně totiž dokázali získat skalp Sparty Praha, kterou porazili 9:2. Na jednoznačné výhře se dvěma zásahy podílel Adam Palčinský a hattrickem Adam Delong.

Vítkovicím se zápas proti Spartě opravdu povedl, prakticky v celém jeho průběhu byli lepším týmem, což se v pozdějších fázích utkání projevovalo také na ukazateli skóre.

Ten otevřel ještě v první třetině díky své šikovnosti Besta, byla to jediná branka, která během první dvacetiminutovky padla.

Na začátku druhé třetiny srovnal Juha, poté ale Rytíři definitivně převzali otěže utkání. Spartě utekli až do vedení 6:1, které už i dle televizních komentátorů dávalo Vítkovicím jistotu bodového zisku.

V mezičase se již dvakrát prosadil Palčinský, svou cestu za hattrickem pak započal v 52. Delong. Poslední slovo na straně Sparty měl díky umístěné střele Křenek, Vítkovice ještě přidaly tři zásahy a zmíněný hattrick dokončil Delong.

Ohlasy po zápase

Pavel Brus: „Zodpovědný, stabilní výkon. Dlouho trošku zabržděné do útoku. Přesto, že jsme si vytvořili dost gólových šancí, tak náš potenciál je větší. Těší nás ale kontrola hry a jeden obdržený gól při hře 5 na 5. O místo v sestavě si říká hodně mladých. Máme s Tomášem Martiníkem příjemné starosti.“

Branky a nahrávky

ACEMA Sparta Praha - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:9
branky: 22. Josef Juha, 53. Radim Křenek - 12. Jiří Besta, 26. Adam Palčinský, 29. Adam Zubek, 44. Marek Matejčík, 49. Adam Palčinský, 52. Adam Delong, 54. Ondřej Jankovský, 55. Adam Delong, 60. Adam Delong; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 405; zásahy brankářů: Martin Beneš 14 - Lukáš Souček 7; po třetinách: 0:1, 1:2, 1:6;

Acema Sparta Praha: M. Beneš - Bartoš, Kolstrunk, Juha, Zouzal, Mühlfait, Kozák, Košir, Křenek, Fišer, Curney, Sedláček, Petráň, Kuchynka, Čermák, Andrášek, Kareš, M. Krbec a Pruner

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - M. Gattnar, R. Gattnar, Fukala, Šebesta, Sidunov, Šindler, Pažák, Jankovský, Novotný, Hatala, Zubek, Slončík, Palčinský, Delong, Galia, Matejčík, Besta a Kaleta