Vítkovice v Jičíně splnily roli favorita a vezou výhru 9:0

13. února 2022, Michal Dannhofer

Florbalistky Vítkovic splnily v Jičíně roli favorita a zvítězily poměrem 9:0. Brankářka Nikola Příleská potřebovala k čistému kontu osm úspěšných zákroků. Základní část pak Vítkovice zakončí příští sobotu na hřišti Bohemians.

Hned v první minutě zápasu otevřela skóre Maroszová za asistence Horečkové. Ve čtvrté minutě se po kombinaci prosadila Staňková a zdálo se, že Vítkovice budou zápas v poklidu kontrolovat a zvyšovat náskok.

Jenže utkání bylo také poznamenáno množstvím neproměněných akcí ze strany Rytířek a v první části tak již branka nepadla. Jičín hrozil především z rychlých protiútoků, často ale netrefoval branku.

Druhá třetina byla z pohledu Rytířek nejlepší, dařilo se především Seevaldové. Ta již za 11 sekund druhé části našla Janatkovou, během osmi minut přidala další dva body a Vítkovice rázem vedly 5:0. Vítkovice následně nevyužily přesilovou hru a ve 38. minutě uzavřela střelecký účet druhé třetiny Dominika Buczek.

Ve třetí třetině padly tři branky, prosadily se opět Maroszová, Trošková a skóre uzavřela Husková. Zásadním elementem třetí části bylo ale zranění domácí kapitánky a hrající hlavní trenérky Gabriely Žůrkové, která skončila v nemocnici s podezřením na těžké zranění v dolní části těla.

Gabriele Žůrkové přejeme rychlé uzdravení!

Tomáš Martiník:„Výsledek je dobrý a vítězství je fajn. Nicméně, to, co jsme předváděli na hřišti, jsme předvádět nechtěli. Byla tam kupa nepřesností, technická nezdatnost, neřešili jsme situace dobře, když už jsme je řešili dobře, tak jsme nedali gól. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, ale ve třetí třetině jsme opět spadli do takového průměru a byla to od nás kombinace nepřipravenosti, lajdáctví a nesoustředěnosti. Tudíž účel zápasu z naší strany nebyl splněn. Jsme rádi za nulu pro Niky, ale umíme hrát lépe a chceme hrát lépe.“

Branky a nahrávky: 1.Maroszová (Horečková), 4.Staňková (Buczek), 21.Janatková (Seevaldová), 26.Seevaldová (Janatková), 29.Seevaldová (Maroszová), 38.Buczek (Planková), 47.Maroszová (Buczek), 52.Trošková (Feiková), 60.Husková (Ferenčíková). Rozhodčí: Rousek, Sochůrek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.

FBK Jičín: Vokatá - Růžičková, Hašková, Hohberg, Matušková, Žůrková, Smetáková, Kuchařová, Preisslerová, Egrtová, Svobodová, Kleinová, Bachmaierová, Kacelová, Müllerová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Ďuríková, Horečková, Maroszová, Buczek, Ferenčíková, Janatková, Trošková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Husková, Šebestová, Planková, Hyršová, Feiková.