Vítkovice zakončily základní část vítězně, porazily Spartu 8:2

28. února 2016, Michal Dannhofer

Osm branek dalo osm různých střelců.

Základní část mužské Tipsport Superligy je minulostí. Vítkovice v jejím posledním utkání porazily Spartu 8:2 a naladily se tak před play off na vítěznou vlnu. Před čtvrtfinálovou sérií s pražským Tatranem je jistě potěšující fakt, že o osm branek se podělilo osm různých střelců.

Na začátku to přitom na velkou slávu nevypadalo: Vítkovice byly sice aktivnější, jenže jako první skórovala Sparta, když několikátý rychlý výhoz Beneše na polovinu posunul Ujhelyi Šnajdrovi a ten se nemýlil.

Až poté se vítkovická převaha projevila ve skóre. Po pěti minutách vyrovnal Hájek a v samém závěru periody se trefil Nehera.

Další branka utkání, na které si našlo cestu 196 platících diváků, padla ve 27. minutě, kdy se krásnou individuální akcí prosadil Pešat. Vítkovice poté přestály přesilovku a v závěru periody udeřily podruhé, to se prosadil Švajný, když před domácí ubránili oslabení.

V poslední periodě se hrál nejotevřenější florbal, což se divákům muselo líbit. Vítkovice postupně vstřelily tři branky, až šest minut před koncem se dokázal prosadit aktivní Svatoš. Konečné skóre ale stanovil mladší z klanu Šebestů – Jiří, který překonal Kotoučka, jenž nahradil dost možná zraněného Beneše.

Sparťanskému brankáři přejeme případné brzké uzdravení a na všechny fanoušky se těšíme za čtrnáct dní, kdy přijedou Střešovice.

Jan Vavrečka (1. SC Vítkovice Oxdog):
„Dnešní zápas se odehrál v naprosto klidném a pohodovém tempu, oba soupeři byli myšlenkami už ve čtvrtfinále play off. Pozitivum vidíme v naší zlepšené přesilovce. Výsledek odpovídá předvedené hře. Těšíme se na play off, soupeři přejeme šťastnou cestu domů a děkujeme divákům.“

Jaroslav Berka (ACEMA Sparta Praha):
„Pro nás zbytečné utkání, všechno probíhalo až moc v uvolněné a pohodové atmosféře. Přejeme Vítkovicím úspěch v play off a těšíme se na volbu.“

Branky a nahrávky: 14. Hájek (Šebesta Jan), 20. Nehera (Matúš), 27. Pešat (Jastřembský), 36. Švajný (Matejčík), 44. Řezanina (Hájek), 49. Bräuer, 54. Delong (Matejčík), 59. Šebesta Jiří (Vilím). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 196. Střely na branku: 25:19. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:2, 8:2.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Jastřembský, Švajný, Jankulár, Nehera, 41. Jakubec, 41. Šebesta Jiří - Řezanina, Delong, Bräuer - Matejčík, Nehera, Matúš - Hájek, Šebesta, Pešat - 41. Mertha, 41. Vilím, 41. Ivan.

Acema Sparta Praha: Beneš (44. Kotouček) - Beneš, Kadoch, Ujhelyi, Čermák, Hartman, Vrána, Marvánek, Rebro, Rodina, Jaroš, Svatoš, Šnajdr, Mandelbaum, Koščo, Časar a Kalaš.