Rytíři uťali mistrovi šňůru

04. října 2021, VG

Před více než rokem porazili vítkovičtí Rytíři Mladou Boleslav. Od té doby odehrál středočeský celek čtyřicet zápasů bez prohry, což mu mimo jiné přineslo mistrovský titul. Rekordní šňůru ukončili Rytíři v 7. kole Superligy, když Mladou Boleslav zdolali 6:4.

Po vyrovnané první třetině, po níž bylo skóre 1:1, se domácí vyšvihli k parádní druhé části. Nejprve v oslabení prostřelil Lukáše Bauera v brance hostů Ondřej Vítovec, pak se prosadili Jakub Hubálek a Šimon Hatala, který skóroval po parádní kombinaci a křížném pasu od Adama Zubka. "Je to tlak, hrát takové zápasy, ale od začátku sezony dostáváme hodně prostoru na hřišti a je to velká škola," přiznal teprve 17letý forvard. "Před zápasem panuje trochu nervozita, ale po prvním střídání opadne, zápas nás pokaždé vtáhne," líčil Zubek.
Rytíři mohli v závěru druhé části ještě navýšit svůj náskok, ovšem nabídnutou přesilovku nevyužili.
Ve třetí dvacetiminutovce tak udeřili hosté. Nejprve se z protiútoku prosadil Jakub Bína, pak trestné střílení proměnil Jiří Curney. Rázem to bylo o gól a na hřišti přituhlo. Dvoubrankový náskok mohl v 55. minutě vrátit domácím Jiří Besta, ten ovšem při trestném střílení Bauera nepřelstil. Pomoci tak musel vítkovický kanonýr Adam Delong, který v tři minuty před koncem třetí části mířil neomylně do odkryté části branky. Hosté reagovali hrou v šesti bez brankáře, kterou ještě potrestal Martin Gattnar. Jiří "Karas" Curney pak sice dosáhl na hattrick, jenže to do konce střetnutí chybělo pouhých 17 sekund. V nich si už Rytíři tři body pohlídali a oplatili tak soupeři prohru z minulého Superfinále.
"Věděli jsme, proti komu hrajeme. Chtěli jsme před víkendem ze dvou zápasů šest bodů, máme je, takže nemůžeme být nespokojení," shodovali se vítkovičtí Rytíři.

Branky a nahrávky: 3.Bräuer (Čonka-Skyba), 24.Vítovec (Matejčík), 27.Hubálek (Vítovec), 32.Hatala (Zubek), 57.Delong (Šindler), 60.M.Gattnar (Besta) – 17.Curney (Do.Beneš), 44.J.Bína (Do.Beneš), 50.Curney (TS), 60.Curney (Suchánek). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 143.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Jan Šebesta, Nehera, Švajný, Hatala, Hubálek, Vítovec, Kaleta – Čonka-Skyba, M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Šindler, Bräuer, Zubek, Palčinský, Delong, Matejčík, Besta.

Předvýběr.CZ Florbal MB: L.Bauer – Fišera, Suchánek, Gruber, Koláčný, Zakonov, Punčochář, Hemerka, Fořt – Šebek, Tomašík, Tadeáš Chroust, J.Bína, Tokoš, Do.Beneš, Korych, Zoufalý, Curney, Pěnička.